Prodej palet podléhá českým i mezinárodním normám

Prodej palet
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 5.4.2023 | Stavebnictví

Praha (Pressweb) - Potřebujete pro své zboží kvalitní palety? Obraťte se na firmu, která zajišťuje prodej palet a má s ním dlouholeté zkušenosti. Výroba těchto dřevěných transportních podložek podléhá českým i mezinárodním normám. Pokud budete distribuovat zboží jen v tuzemsku, stačí vám tzv. standardní paleta. Podle českých norem může mít až deset rozměrů, ale nejběžnější je rozměr 1200 x 800 x 144 milimetrů. Dělí se na vratnou a nevratnou paletu. Skládá se z ložné a opěrné podlahy, oddělené špalíky. Jednotlivá prkna – přířezy a špalíky jsou upevněny příčnými prkny neboli svlaky. Do prostoru mezi podlahami lze snadno ze všech stran zasunout vidlici vysokozdvižného vozíku.   

Prodej palet – normy stanovují, jaké má být dřevo

Firmy, které zajištují prodej palet, většinou tyto podložky také samy vyrábějí. Výroba probíhá na speciálních strojích, normy také určují, jak kvalitní má být původní materiál. Dřevo nesmí být zasažené dřevokaznými houbami či plísněmi, může být z jehličnatých nebo listnatých stromů. Pokud se prodej palet týká i europalet, dřevo nesmí mít vyšší vlhkost než 22 procent. Ložná podlaha musí být zbavena výstupků, aby nepoškodily obaly se zbožím, vnější hrany přířezů mají být zaoblené a bez otřepů. Všechny hřebíky musí být zaražené maximálně dva milimetry pod úroveň dřeva.

Z palet se vyrábí i nábytek

Ne vždy se prodej palet týká jen nových výrobků. Prodávají se i použité palety a záleží na tom, zda splňují normy umožňující jejich opakované využití. Použitá paleta nesmí mít zlomená či naštíplá prkna (přířezy a svalky), ani špalíky, hřebíky nesmí být obnažené. Dřevo musí být bez známek napadení houbami či plísněmi. Poškozené palety se musí vyřadit a zlikvidovat. Většinou se uplatní jako palivo. Paletová výroba se nemusí zabývat jen transportními podložkami, některé firmy se věnují i paletovému nábytku. Vyrábějí lavice, stoly a odkládací stolky pro využití na zahradě, ale i v interiérech.

 

Témata: prodej palet, nábytek z palet, výprodej palet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300