Trendem v náboru zaměstnanců v roce 2023 budou rostoucí výplaty a důraz na vzdělávání

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 5.12.2022 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 5. 12. 2022: Vyplývá to z online ankety mezi zaměstnavateli a zaměstnanci, které oslovila personální agentura Předvýběr.CZ. Zvyšování mezd v příštím roce očekávají jak zaměstnavatelé (53 % respondentů), tak zaměstnanci (51 %).

Shoda panuje i na důležitosti odborného vzdělávání, kterému se chce věnovat 32 % zaměstnavatelů a volá po něm i 40 % pracovníků. „Obojí je pochopitelné, tlak na mzdy je už teď vysoký nejenom kvůli trvalému nedostatku lidí, ale i vysoké inflaci. Zvyšování kvalifikace znamená pro zaměstnance konkurenční výhodu na trhu práce, ze které profituje i zaměstnavatel,“ říká František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ.

Rozdílné jsou ale představy o benefitech: zatraktivnit jejich nabídku plánuje třetina firem, ale jen 11 % lidí takový krok očekává. Lidé by naopak chtěli větší možnost pracovat z domova (29 %), zatímco to plánuje jen pět procent firem.

Pětina firem chce odměňování víc postavit na zásluhovosti, naopak pět procent uvažuje o seškrtání benefitů s ohledem na inflaci.

Šestnáct procent firem hodlá zlepšit komunikaci se zájemci o práci. „To je záslužný závazek, protože zpětnou vazbu účastníkům pracovních pohovorů dlouhodobě dává jenom každá druhá firma,“ připomíná František Boudný výsledky tříletého monitoringu.

Nadpoloviční většina zaměstnavatelů (53 %) se chce více zaměřit na automatizaci a efektivitu pracovních procesů.

Zaměstnanci by si naopak přáli zkrácení pracovní doby nebo delší dovolenou, uvedla v obou případech pětina účastníků průzkumu.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará více než 50 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav a generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina. Podporuje činnost spolku Dobré víly, ústavu Cesta z krize a sportovní výzvu Kolo pro Adama neziskové organizace Černí koně.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024