Co si musíte pohlídat při koupi ojetého automobilu?

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 5.12.2019 | Reality, bydlení

V životě se můžete dostat do řady situací. Můžete stát před důležitým rozhodnutím pořídit si automobil. Nepodnikáte, nemáte moc našetřeno a nové modely automobilů jsou pro vás tím pádem předražené. Správnou volbou pro vás bude poohlédnout se po autobazarech. Autobazary prodávající ojeté automobily, často přivezené i ze zahraničí. Co si pohlídat, pokud se rozhodnete koupit si vůz přes autobazar?

V první řadě si zkontrolujte všechny doklady a registrace

Koupit ojetý vůz není žádná legrace. Na každém rohu na vás číhají podvodníci, kteří maskují nejrůznější chyby a vady. Pokud se rozhodnete vybrat si ojetý vůz, zkontrolujte si především doklady. Vyplatí se zkontrolovat všechna výrobní čísla, včetně motoru. Motor musí sedět s osvědčením o registraci vozidla. Nezapomínejte při všech těch číslech a údajích na VIN kód. VIN kód je „ rodné číslo“ automobilu a vyplatí se po něm poohlédnout.

Výrobní čísla jsou uvedena také na sklech automobilu. Nejpravděpodobněji byste měli mít skla se stejným číslem, tedy vyrobeny ve stejném roce naráz. Nejvíce namáhané je čelní sklo, takže pokud je čelní sklo vyměněno, není to nic, čeho byste se měli bát. Pokud jsou všechna skla jiná, je zde nějaký problém.

Přetočený tachometr je častý problém ojetých vozů V autobazaru prima-auto.cz dbáme, aby se nic podobného nestávalo, ale riziko hrozí. Auta se tak běžně „omlazují“. Existují podezřelé skutečnosti, které na přetočený tachometr poukazují. Vždy si zkontrolujte, jak auto vizuálně vypadá, jak zvenku, tak v interiéru. Automobily staršího data výroby budou mít nejspíše opotřebované páky, pedály či sedadla. Je-li interiér hodně opotřebovaný a na tachometru je podezřele málo kilometrů, může se jednat o přetočený tachometr. Pokud ne tachometr, tak někde něco nehraje.

Než si automobil z autobazaru odvezete, projeďte se a poslouchejte, jak auto reaguje. Při jízdě toho může zkušený řidič hodně poznat.

Do kupní smlouvy si nechte přesně uvést aktuální stav vozidla.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667