Podle čeho vybírat domácí kávovar?

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 5.12.2019 | Služby

Domácí spotřebiče najdete na trhu v širokém zastoupení. Stejně tak tomu je i u kávovarů. Doby, kdy bylo nemyslitelné si doma dělat kávu jako z kavárny, jsou již dávno pryč. Dnes už nemusíte jít do kavárny, abyste si vychutnali kvalitně připravené café latté, cappuccino nebo například lungo.

Rozhodli jste se pořídit si domů kávovar, ale absolutně nevíte, podle čeho kávovar vybrat? Na trhu jsou kávovary v řadě provedení, od různých výrobců a v několika cenových kategoriích. Co je alfa a omega pro kvalitní kávovar?

Klíčový je předpoklad popíjené kávy

Na trhu mezi kávovary najdete i druhy, které se úzce zaměřují na jeden druh kávy. Může se jednat o jednoduchý překapávač. Výhodou bude množství připravené kávy a její síla. Kávu můžete mít připravenou a celá rodina si může klidně nalít kávu do svého šálku dle libosti. Nevýhodou je, že vás může tento typ kávy omrzet a jednoduše si v něm jiný typ nepřipravíte. Co vás potěší, bude rozhodně pořizovací cena, ta začíná u nejjednodušších typů na 400,- Kč.

Dalším druhem kávy, který je v domácnostech velmi oblíbený, jsou různá espressa. Princip přípravy espressa spočívá v horké vodě, která projde vysokým tlakem skrz namletou kávu. Zde je pak rozdíl v jednotlivých přístrojích.

Kávovary na kapsle jsou nejjednodušším řešením

Káva může být ukryta v kapslích. Kapsle jsou nejčastějším zdrojem pro přípravu kávy v domácnostech, ale i na firmách. U tohoto přístroje budete odkázání na přednastavený tlak a kávu v prodávaných kapslích. Podle druhu zakoupeného kávovaru musíte kupovat i kapsle, což může být nevýhodné. Kávovary na kapsle se pohybují od 800,- Kč, ale na trhu najdete i mnohem dražší modely.

Chcete kávu nejvyšší kvality? Zvolte automatický nebo pákový kávovar

Dalším levelem pro přípravu kávy jsou automatické kávovary na přípravu espressa. Kávovar má velkou výhodu, že jej plníte čerstvými kávovými zrny. Před připravení kávy si kávovar zrna pomele a pak také sám prožene horkou vodu přes čerstvě namletá zrna. Kávovary jsou poněkud dražší a musí se pravidelně čistit.

U automatického kávovaru si ale nemůžete zvolit hrubost namleté kávy. Pákové kávovary toto umožnují, ale kávu si musíte pořídit již namletou. Příprava kávy bude hodně náročná, především z časového pohledu. Na druhou stranu ale připravíte kávu, kde budete cítit při jejím popíjení pravou vůni nefalšované kavárny. Tyto kávovary najdete v cenové relaci od zhruba 3000,- Kč nahoru. Všechny tyto typy kávovarů najdete na eshopu elektro-star.cz, stačí si jen vybrat.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667