Zimní pracovní obuv nesmí v botníku chybět

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 5.12.2019 | Průmysl, energetika

Zima je obdobím, které vyžaduje nošení teplejšího pracovního oděvu. To je všeobecně známý fakt, ale nezapomínáte na svou obuv? Lidé často chodí i v zimě v obyčejných botách, často teniskách. Nemluvě o tom, že tenisky neposkytují dostatečnou oporu vaší noze a hrozí vám při práci různá nebezpečná zranění. V některých provozech je dokonce přesně stanovená obuv.
Pracovní oděvy na zimu nesmí ve vašem šatníku chybět. Ke správnému zimnímu oděvu patří také kvalitní obuv. Na portálu rucedozadu.cz si můžete vybrat z velkého sortimentu obuvi, ale také pracovního oděvu.

Co by měla správná zimní pracovní obuv splňovat?

Na obuv se můžete dívat z několika úhlů pohledu. V první řadě byste si měli vybrat obuv ve správné velikosti. Obuv vás nesmí tlačit a musíte se v ní cítit dobře. Při práci často trávíme většinu každodenního času.
Vedle velikosti boty dbejte na kvalitní podešev. Podešev je spodní část boty a tvoří hlavní opěrnou část obuvi. Podešev se vyrábí z velkého spektra materiálů. Podle toho, kde budete obuv využívat, volte podešev z gumy nebo například z kůže. Pro některé provozy volte obuv s protiskluzovou podrážkou.
Vedle typu boty je neméně důležitou součástí stélka obuvi. Jedná se o vnitřní část boty, se kterou přichází do styku chodidlo. Stélka je tvořena z několika vrstev.
V poslední řadě byste měli zvolit obuv podle činnosti, kterou budete vykonávat. Pokud budete pracovat ve velkých teplotách, volte materiál, jenž se neroztaví. Pokud plánujete pracovat především venku, volte na zimu hodně teplé a pevné boty.

Pracovní boty podléhají normám

Pracovní obuv je řazena do několika skupin. Dělí se podle činností, ke kterým budou užívány. Jiné boty bude mít kominík a jiné údržbář silnic. Je to dáno normami a nařízeními konkrétních firem.
Boty, které mají nižší konstrukci jsou často používány v lehkých provozech, kde nehrozí riziko úrazu. Kotníkovou obuv budete využívat do náročnějšího pracovního prostředí, kde budete potřebovat chránit nohu do vyšší výšky od země. Tato obuv se vyrábí, jak v zimní variantě, tak ale i letní.
Na našem portálu rucedozadu.cz najdete, ale i pracovní pantofle a polobotky. Pracovní polobotky jsou dobré pro použití do hal, kde potřebujete mít obuv pevnou, ale také ne moc těžkou. Pracovní pantofle využijete pro práci v kanceláři, v potravinářství či jiném provozu, kde musí být obuv prodyšná. Pracovní pantofle jsou lehké a snadno se sundávají. Doporučujeme také pro profese, kde se často přesouváte z kanceláře ven.

Vybrat správnou obuv je někdy těžké, ale pokud se obrátíte na nás, pomůžeme vám. Rucedozadu.cz je specialista na pracovní oděvy, ochranné pomůcky a boty.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667