Brookfield získává Postupimské náměstí v Berlíně

Zadavatel: Marketwired, LP. | 5.1.2016 | Stavebnictví

BERLÍN, NĚMECKO, společnost Brookfield Property Partners L.P. (NYSE: BPY) (TSX: BPY.UN) („Brookfield“) oznámila, že jedna z jejích poboček dokončila akvizici Postupimského náměstí v Berlíně se svým joint venture partnerem, asijským státním investičním fondem. Strany nezveřejňují kupní cenu.

Předmět obchodu, realita se smíšeným využitím, se skládá ze 17 budov, 10 ulic a dvou náměstí pokrývajících oblast větší než 270 000 m2 v centru Berlína. Budovy jsou mixem kancelářských (128 000 m2), prodejních (46 000 m2), rezidenčních (25 177 m2), volnočasových (41 000 m2) a hotelových (13 000 m2) prostor. Sídlí tu více než 480 místních i nadnárodních společností.

Ric Clark, generální ředitel Brookfield Property Partners, k tomu uvedl: „Postupimské náměstí je jednou ze světových ikon. Je nám potěšením, že jsme ji mohli připojit k celosvětovému narůstajícímu portfoliu Brookfield.“

Postupimské náměstí, špičková realita v geografickém centru Berlína, je styčným bodem nejživějších ulic na křižovatce ve tvaru hvězdy. Náměstí bylo přebudováno společností Daimler v devadesátých letech minulého století a navrženo mezinárodním týmem světoznámých architektů, mezi jinými Renzem Pianem, Richardem Rogersem a Hansem Kollhoffem. Je obklopeno historickými, kreativními a státními čtvrtěmi a přitahuje každodenně více než 100 000 návštěvníků.

Postupimské náměstí je taktéž dopravním uzlem s metrem (U-Bahn), příměstskou železnicí (S-Bahn), regionálními expresními vlaky a autobusy, s přímými spojením na nové berlínské mezinárodní letiště v Brandenburgu v roce 2017.

James Tuckey, generální ředitel Brookfield Properties Europe, přesídlil d Berlína, aby se ujal vedení zdejší kanceláře Brookfield. Sdělil k tomu: „Berlín představuje pro společnost Brookfield fantastickou příležitost. Těším se na spolupráci s našimi manažerskými týmy na rozšíření našich plánů pro Postupimské náměstí a využití příležitosti, kterou vidíme na německém trhu.“

Brookfield Property Partners

Brookfield Property Partners je jednou z nějvětších komerčních realitních společností na světě s aktivy v celkové hodnotě více než 65 miliard dolarů. Patříme mezi přední vlastníky, provozovatele a investory v oblasti komerčních realit s diverzifikovaným portfoliem s více než 130 špičkovými kancelářskými prostorami a více než 150 nejlepšími nákupními centry celosvětově. Dále držíme podíly v rodinných, leasingových, průmyslových a ubytovacích společnostech.

Společnost Brookfield Property Partners je kótována na burzách v New Yorku a Torontu. Brookfield Property Partners je špičkovou kótovanou realitní společností skupiny Brookfield Asset Management, jednoho z hlavních globálních alternativních správců realit v přibližné hodnotě 225 miliard dolarů.

Více informací najdete na našem webu www.brookfieldpropertypartners.com nebo se prosím obraťte na: Média: Melissa Coley VP, Communications Brookfield Tel.: +1 212 417-7215 E-mail: melissa.coley@brookfield.com Investoři: Matt Cherry VP, Investor Relations Brookfield Tel.: +1 212 417-7488 E-mail: matthew.cherry@brookfield.com

Region: Svět

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Marketwired, LP.

13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Kontaktní osoba: Marketwired Client Services
cs@marketwired.com
About MarketwiredMarketwired advances the way the world communicates. Serving more than 11,000 clients worldwide through 20 offices on four continents, Marketwired is a dominant distributor of company news releases and other communications. Marketwired electronically delivers global news and... vice ›
Marketwired
13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Spojené státy
cs@marketwired.com