Dilema, Stopy, nebo Tance krále Leara?

Festival Brikcius & Rok české hudby 2014 / zahajovací koncert PRAHA - BRNO: 6 SOUDOBÝCH SKLADEB PRO VIOLONCELLO SÓLO
Zadavatel: www.brikcius.com | 5.11.2014 | Kultura, hudba, divadlo
FESTIVAL BRIKCIUS - 3. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu (podzim 2014) & Rok české hudby
Autor fotografie:
Festival Brikcius - http://Festival.Brikcius.com

Festival Brikcius - Rok české hudby 2014

Praha (Pressweb) - Jste zváni na zahajovací listopadový koncert "Festival Brikcius" - PRAHA - BRNO: 6 SOUDOBÝCH SKLADEB PRO VIOLONCELLO SÓLO, který  se koná ve čtvrtek 6. listopadu 2014, od 19:30 hodin, v reprezentačním koncertním sále ze 13. století, v Domě U Kamenného zvonu (GHMP, 3. patro, Staroměstské náměstí 605/13, Praha 1).

Český violoncellista František Brikcius představí violoncellová díla renomovaných skladatelů z Prahy a Brna (Luboš Fišer, Petr Hejný, Jan Jirásek, Irena Kosíková, Jiří Matys a Miloš Štědroň). Uslyšíte Fantasii a Rondo (1982) od skladatele Jiřího Matyse, Kovovou sonátu (1983) od violoncellisty, výtvarníka a skladatele Petra Hejného, Dilema (1987) od filmového skladatele Jana Jiráska, Sonatu (1987) od hudebního a filmového skladatele Luboše Fišera, Tance krále Leara (1995) od brněnského hudebního skladatele Miloše Štědroně a Stopy (2004) od české skladatelky a varhanice Ireny Kosíkové. Záznam z koncertu, který se konal pod záštitou Václava Havla, byl vydán na CD a celý program byl následně uveden v rámci "Brikcius Cello Tour" v České republice, Belgii, Bulharsku, Francii, Itálii, Rusku, Rakousku a Velké Británii. Jako speciální přídavek zazní skladba Bassnachtigall (1922) od židovského skladatele a klavíristy Ervína Schulhoffa (1894 - 1942).

Příští koncert "Festival Brikcius" - DUO BRIKCIUS & ROK ČESKÉ HUDBY (Duo Brikcius: Anna Brikciusová - violoncello & František Brikcius - violoncello) se bude konat ve čtvrtek 20. listopadu 2014.

Vstupenky exkluzivně u oficiálních festivalových prodejců vstupenek Prague Ticket Office - Via Musica, Ticketon.cz a cca 90 minut před začátkem koncertu v místě konání. Vzhledem k omezené kapacitě sálu doporučujeme včasné zakoupení vstupenek!

"Festival Brikcius" - 3. ročník cyklu koncertů komorní hudby v Domě U Kamenného zvonu v Praze (podzim 2014) & Rok české hudby, který letos připomíná 55. výročí úmrtí Bohuslava Martinů, 70. výročí úmrtí Zikmunda Schula, 95. výročí narození Gideona Kleina, 110. výročí úmrtí Antonína Dvořáka, 110. výročí narození Iši Krejčího, 120. výročí narození Ervína Schulhoffa, 140. výročí narození Josefa Suka, 160. výročí narození Leoše Janáčka a Daniel Pearl World Music Days, se koná pod záštitou primátora Hlavního města Prahy Tomáše Hudečka, pod záštitou starosty Městské části Praha 1 Oldřicha Lomeckého, ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 a s Galerií Hl. m. Prahy, v Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze. Více informací je k dispozici na webových stránkách http://Festival.Brikcius.com .

 

"Festival Brikcius 2014":
http://www.Brikcius.com/Doc/PressKit/FestivalBrikcius.2014.doc
http://www.Brikcius.com/Doc/PressKit/FestivalBrikcius.2014.uk.doc
http://www.Brikcius.com/Festival/Images/Poster.FestivalBrikcius.2014.jpg

 

========================

press [@] Brikcius.com
http://Festival.Brikcius.com

========================

 


http://www.YouTube.com/FrantisekBrikcius   |   https://Twitter.com/Brikcius
http://www.FaceBook.com/FestivalBrikcius   |   http://www.FaceBook.com/Brikcius

 

Témata: festival, Brikcius, violoncello, koncert, Rok české hudby, Galerie hlavního města Prahy, Praha, Staroměstské máměstí, Skladatelé, Brno | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

www.brikcius.com

Kontaktní osoba: MgA. František Brikcius
press@Brikcius.com
Obrázek uživatele press