Orwell a Vopěnka - podzim v Divadle Kámen

Zahájení nové divadelní sezóny představeními 2024: Julie a Winston a Můj bratr mesiáš.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 4.9.2023 | Kultura, hudba, divadlo
Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš
Autor fotografie:
Divadlo Kámen

Praha (Pressweb) - Ve čtvrtek 14. září od 19.30 zahájí Divadlo Kámen novou sezónu představením „2024: Julie a Winston“. 22. září je na programu nejnovější hra „Můj bratr mesiáš“. Večera se zúčastní i spisovatel Martin Vopěnka, autor stejnojmenného románu.

Během celého podzimu bude divadlo střídat tyto dvě inscenace. Některá představení budou doplněna debatami a besedami – někdy se spolutvůrci večera, jindy s výtvarnými umělci vystavujícími v kavárně divadla.

 

„2024: Julie a Winston“: rozpustilá orwelliánská lovestory, rozpustilý orwelliánský horror

Co dělají hrdinové ikonického Orwellova románu v roce 2024, když se po 40 letech znovu setkají? Julii je 67 let, Winstonovi 89. Vypukne v nových podmínkách nové doby nová romance?

Hraje trojice Lucie Zachovalová, Lenka Chadimová, Petr Odo Macháček, nezvyklé řešení scény vytvořil Petr Oskar Vaněk. Na 14. září je po představení na programu beseda kurátorky Lucie Váchové s malířkou Kristýnou Nejedlou Bujárkovou, jejíž výstava „What if I am the boulder? / Co když jsem já ten balvan?“ v divadelní kavárně se chýlí ke konci.

 

„Můj bratr mesiáš“: Co všechno může bratr mesiáše? Co může milenka mesiáše, jeho partnerka, jeho punkerka? Co může mesiáš? Co když někomu skočí za krk štěstí?

Hra inspirovaná stejnojmenným románem Martina Vopěnky vydaným česky v roce 2017 a v roce 2021 mimo jiné i anglicky v Británii a USA. Hlavní otázka hry: Má někdo, kdo má nejnáročnější představitelné poslání – například zachránit svět – právo na osobní život?

Hrají Kristýna Suchá, Lucie Zachovalová a Vít Macháček. 22. září je hostem večera autor výchozího románu, básník a cestovatel Martin Vopěnka, který bude přímo do divadla vstupovat četbou své poezie.

 

Další informace: www.divadlokamen.cz

Vizuály k inscenacím: https://divadlokamen.cz/vizualy

Fotografie v tiskovém rozlišení: https://divadlokamen.cz/fotografie

kontakt: Blanka Křemenová, blankakremenova@gmail.com, +420 724 788 040

Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš
Divadlo Kámen: Můj bratr mesiáš
Textový soubor:
Témata: divadlo, Divadlo Kámen, Petr Odo Macháček, Martin Vopěnka, autorské divadlo, živé umění | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875