Polovinu uchazečů o práci firmy nekontaktují, pandemie nezájem zaměstnavatelů zvýšila

Předvýběr.CZ průběžně zjišťuje zpětnou vazbu u zájemců o práci
Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 4.5.2020 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb) - 4. 5. 2020: Letos v únoru začala personální společnost Předvýběr.CZ zjišťovat zpětnou vazbu u zájemců o práci. Hlavními důvody je zlepšování kvality práce personálky a posilování značky u kandidátů prostřednictvím prozákaznického přístupu.

„Kandidáti oceňují, že o ně má někdo zájem. K mapování zpětné vazby nás přivedla skutečnost, že mnozí klienti to sami nedělají,“ vysvětluje František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ.

Personální společnost zjišťuje u lidí, které doporučila na pracovní pohovor, jak hodnotí jednání a komunikaci potenciálního zaměstnavatele. Předvýběr.CZ také zjišťuje, jak kandidáti hodnotí kvalitu služeb personálky. „Výsledky pomáhají našim konzultantkám a obchodníkům zlepšovat vlastní práci,“ dodává šéf společnosti.

Polovinu uchazečů o práci firmy nekontaktují, pandemie nezájem zvýšila

Každý druhý zájemce o práci, který splňuje požadavky potenciálního zaměstnavatele, nedostane od firmy pozvánku k pohovoru ani jiné vyrozumění. Po zavedení nouzového stavu přibylo firem, které uchazečům nedávají žádnou zpětnou vazbu. Vyplývá to z průběžného průzkumu Předvýběru.CZ za období od začátku února do konce dubna 2020.

V době před nouzovým stavem se reakce od budoucího možného zaměstnavatele nedočkalo 48 % zájemců o práci. Ve druhé polovině března, kdy byla zavedena opatření proti šíření epidemie koronaviru, se s nulovou reakcí setkalo už 52 % zaměstnanců a v dubnu dokonce o dva procentní body více lidí.

„Zhruba šestkrát přibylo firem, které zájemce o práci odmítnou ještě před výběrem, koho pozvat na pohovor,“ říká šéf personálky František Boudný. „Naopak se snížil počet lidí, kteří odmítnou přijít na pohovor, ačkoli dostali pozvání,“ dodává.

Přibývá zaměstnanců, kteří oceňují zájem o zpětnou vazbu

Personální společnost také zjišťuje, jak zaměstnanci hodnotí, pokud s nimi potenciální zaměstnavatel komunikuje. Průzkum ukázal, že v krizi si lidé komunikace více cení. „Zatímco před koronavirem dobré hodnocení uvedlo 88 % dotázaných, na konci dubna už jich bylo čtyřiadevadesát,“ uzavírá František Boudný.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Předvýběr.CZ je partnerem klubu Technology Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a podporuje činnost Nadačního fondu Toník. Jako partner Hráčské fotbalové unie pomáhá profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024