3 hlavní otázky, na které byste si měli odpovědět, když chcete prodat nemovitost

Zjistěte podle vaší odpovědi, jaký způsob prodeje nemovitosti zvolit
Zadavatel: Miroslava Trojáková | 4.5.2019 | Reality, bydlení
realitní kancelář Praha - Honzik.cz
Autor fotografie:
realitní kancelář Praha

Prodej nemovitosti není pro většinu lidí zrovna častým úkonem, někteří jej řeší třeba jen jednou za život. Proto s prodejem nemá valná většina žádné zkušenosti. Navíc se trh i zákony vyvíjejí a co platilo před pár lety, už platit nemusí. Neustále vše sledovat je ale nad lidské síly, pokud není tato činnost vaší prací. Proto je vhodnější prodejem nemovitosti pověřit odborníka z řad realitních kanceláří. Ten bude mít zcela jistě lepší přehled o tržních cenách, o aktuálních zákonech i o všem dalším, co se prodeje týče.

 

Na jaké 3 otázky byste si měli odpovědět, když chcete prodat nemovitost?

Je však třeba si nejdříve odpovědět na 3 základní otázky, abyste věděli, zda a jaké služby realitní kanceláře využít. Podle toho, kterou z odpovědí zvolíte, vyberete vhodnou variantu, jak nemovitost prodat. Možností je totiž více. A jakéže otázky to jsou? Pokud chcete prodat nemovitost, vyberte si jednu z následujících otázek, na kterou odpovíte "ano":

1. Chci nemovitost prodat sám na vlastní riziko.

2. Chci prodat nemovitost především rychle, ale zároveň bezpečně.

3. Mým hlavním cílem je prodat nemovitost bezpečně za nejvyšší možnou cenu přičemž na prodej mám dostatek času.

 

Vyhodnocení odpovědí a vhodná volba způsobu prodeje nemovitosti

Pokud jste odpověděli kladně na otázku číslo 1, pak je prodej nemovitosti čistě na vás. Ve vaší režii je tudíž nafocení nemovitosti, úprava fotografií, vytvoření a vložení inzerátů na vhodné webové portály, domlouvání si schůzek a prohlídek, komunikace se zájemci a odpovídání na jejich dotazy, příprava kupní smlouvy a vše další, co k prodeji patří. Měli byste se však připravit na to, že je to časově náročné a pravděpodobně budete i tak muset investovat nějaké finance do přípravy smluv, někdy i do inzerce, apod. Pokud se ale v jakékoliv fázi dostanete do nejisté situace, můžete se i přesto obrátit na realitní kancelář a požádat o nezávaznou konzultaci.

Byla-li vaše odpověď kladná u druhé otázky, tak na prodej nemovitosti a vyplacení finančních prostředků nejspíše spěcháte. V takovém případě oslovte seriózní realitní kancelář a zajímejte se o výkup nemovitosti. Prodej je rychlý a peníze máte během pár dní, protože nemovitost od vás odkoupí samotná realitní kancelář. Tento způsob prodeje je ale vhodné volit pouze jako krajní řešení. Nikdy totiž nezískáte z prodeje takovou sumu, jako při klasickém prodeji.

Pokud jste zvolili jako nejvíce vyhovující vašim představám poslední otázku, pak je vaší volbou nejbezpečnější a cenově nejvýnosnější způsob, tedy klasický prodej nemovitosti. Stačí si už jen vybrat seriózní realitní kancelář, která se o vše postará a v rámci možností prodá vaši nemovitost co nejrychleji a za co nejvyšší tržní cenu v dané lokalitě. Odborníci z realitní kanceláře zvolí nejlepší strategii a o vše se postarají, aby celý proces proběhl rychle a bezpečně.

Témata: realitní kancelář, výkup nemovitosti | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Česká republika