WAECO ASC 2500 Low Emission

Na bezpečné straně pro aktivní ochranu životního prostředí
Zadavatel: Marketwired, LP. | 4.4.2014 | Auto-moto, logistika

EMSDETTEN, NĚMECKO (Pressweb) - Ochrana životního prostředí, trvale udržitelný rozvoj a odpovědnost při nakládání s přírodními zdroji leží na srdci 95 procentům občanů EU. Takový je výsledek posledního průzkumu evropské komise. Při údržbě klimatizací vozidel má tento požadavek mimořádnou váhu: podle aktuálního nařízení EU nesmí do atmosféry uniknout žádné škodlivé chladicí médiumR 134a. Z pohledu autoservisů musí být tato služba samozřejmě spojena s co nejnižšími náklady. Všechny tyto požadavky splňuje jedinečná stanice k údržbě klimatizací ASC 2500 Low Emission výrobce WAECO, která je současně mimořádně hospodárná a ekologická.

Kromě toho vytvořili odborníci na klimatizace společnosti WAECO v podobě stanice k údržbě klimatizace ASC 2500 Low Emission mimořádný systém optimalizace obratu pro každý autoservis. A současně aktivně přispěli k ochraně životního prostředí. Manipulace s chladivem R134a totiž bude patřit ještě celou řádku let ke každodenní praxi profesionálů v oblasti automobilového průmyslu. Z tohoto důvodu se tým vývojářů společnosti WAECO kolem Dipl. Ing. Franze-Josefa Esche soustředil na snížení nákladů servisu zajištěním maximální míry recyklace chladiva. To má současně pozitivní vedlejší efekt: trvalé snížení dopadu na životní prostředí.

Úroveň úniku chladiva ze systému WAECO ASC 2500 Low Emission se blíží hodnotě 0 gramů. Této hodnoty je dosaženo díky promyšlené integraci všech komponent servisního přístroje, které mají vliv na emise, do recyklačního okruhu, a díky odsávání chladiva ze zásobníku starého oleje, které u běžných přístrojů právě odtud uniká do životního prostředí. Výzkumy týmu Dometic WAECO ukázaly, že z běžných stanic k údržbě klimatizací průměrně unikne do životního prostředí 60 až 120 gramů chladiva odčerpaného z klimatizace. S ohledem k nárůstu cen na trhu to současně vede k dalšímu vysokému zatížení provozoven a globálního klimatu.

Systém WAECO ASC 2500 Low Emission je vysoce přesný diagnostický nástroj k indikaci odsávaného množství chladiva. Systém zaznamená veškeré chladivo uvnitř přístroje, a to především chladivo, které je přečerpáváno interním procesem odsávání ze zásobníku starého oleje, a zabrání tak nesprávnému odhadu množství, které je skutečně obsaženo v okruhu. Díky tomuto novému technickému vývoji usnadňuje systém WAECO ASC 2500 Low Emission vyhledávání možných chyb a může proto být využíván také jako přístroj k diagnostice chyb.

Tuto technologii již pro sebe objevily a schválily automobilky Volkswagen a BMW. Úspěšně nabízejí svým prodejcům stanice k provedení údržby klimatizací WAECO prostřednictvím svých portálů k vybavení servisů.

Plně automatické zařízení ASC 2500 Low Emission je mimořádně zajímavé také detaily vybavení známé z osvědčeného systému ASC 2000, které jsou praktické a současně hospodárné. V podobě své servisní stanice proto nabízí společnost Dometic WAECO atraktivní alternativu, která snižuje náklady servisu klimatizace jak pro servis tak pro konečného zákazníka.

Další informace o programu pro profesionály od odborníků na klimatizace ze společnosti Dometic WAECO:jan.goldberger@dometic.com.

 

tiskové oddělení a styk s veřejností

Jürgen Steindle
tel. +49 (0) 2572 879-412

fax +49 (0) 2572 879-320
e-mail steindle@dometic-waeco.de

Region: Německo

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Marketwired, LP.

13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Kontaktní osoba: Marketwired Client Services
cs@marketwired.com
About MarketwiredMarketwired advances the way the world communicates. Serving more than 11,000 clients worldwide through 20 offices on four continents, Marketwired is a dominant distributor of company news releases and other communications. Marketwired electronically delivers global news and... vice ›
Marketwired
13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Spojené státy
cs@marketwired.com