Povinné ručení pro každé vozidlo - levně, rychle a online

Zadavatel: Patrik Farský | 6.1.2013 | Auto-moto, logistika

Mladá Boleslav (Pressweb) - Povinné ručení je nutné uzavřít pro každé vozidlo, pohybující se na komunikacích v České republice. S novým rokem 2013 přicházejí i nové sazby a každý řidič musí splnit podmínku si ho uzavřít povinně dřív, než opustí vlastní garáž nebo dvorek.

Co je povinné ručení?

Povinné ručení zahrnuje odpovědnost za způsobené škody, vzniklé během provozování vozidla na pozemních komunikacích. Jedná se o to, že pokud někdo zaviní nehodu uhradí poškozenému škody na majetku a na zdraví ze svého povinného ručení. Pojišťovny mají určité limity plnění, činící minimálně několik milionů Kč, aby mohlo dojít k řádnému odškodnění. Povinné ručení hlavně uhradí škody neúmyslně způsobené jiným osobám. Jde nejen o škody na vozidlech, ale také na veřejném majetku, stavbách. V případě, že dotyčný nemá uzavřeno povinné ručení musí škody zaplatit sám a většinou se jedná o dost vysoké částky. Povinné ručení je ze zákona povinné, pokud se auto či jiné vozidlo objeví na silnici  musí majitel počítat s pokutou a se zákazem provozovat vozidlo. Sankce se nelíbí nikomu, ale pravidelné placení není zrovna také příjemné. Proto je dobré si vybrat nejlepší a zároveň nejlevnější povinné ručení.

Uzavření povinného ručení

Uzavření povinného ručení se uskuteční pohodlně i pomocí online služeb. Navíc má každý příležitost si najít dostatek informací k povinnému ručení od různých společností a najít si to nejvýhodnější. V případě nedostatku času na pátrání po výhodách různých společností, se doporučuje porovnání povinného ručení pomocí nezávislých srovnávacích webů. Stačí chvilka a dozvíte se momentální nejlevnější povinné ručení. Vyzkoušet lze například web Srovnejto.cz, kde najdete kalkulačku pro rychlé zjištění informací. Povinné ručení kalkulačka vám rychle spočítá, kde získáte výhodné podmínky a můžete si následně rovnou uzavřít povinné ručení u vybrané pojišťovny či podobné instituce.

Co potřebujete pro srovnání povinného ručení?

Pro srovnání povinného ručení online potřebujete zadat několik údajů o vozidle a také své osobní údaje. V případě o údajů o vozidle vyberete o jaký druh se jedná. Může jít o osobní automobil, obytný automobil, motocykl, sanitku, nákladní automobil, autobus, přípojné vozidlo, pracovní stroj, traktor nebo tahač. Následně doplníte podle technického průkazu objem motoru, výkon a stáří vozidla. Je také nutné vyplnit použití vozidla. Buď pro běžný provoz, nebo pro taxislužbu, půjčování, autoškolu, na nebezpečné náklady apod. Můžete uvést, zda se jedná o vozidlo vyrobené do roku 1952 nebo o historický vůz. Osobní údaje zahrnují uvedení jména, narození, adresy a kontaktu – telefonického nebo emailu. Srovnat se dá povinné ručení podle pro vás důležitých kritérií. Úspora tisíců korun ročně se určitě vyplatí.

SROVNEJTO.CZ - největší výběr finančních produktů s možností porovnání i uzavření online

Témata: povinné ručení | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Patrik Farský

Jana Palacha 1218
293 01 Mladá Boleslav
Kontaktní osoba: Patrik Farský
patuldas@seznam.cz
Patrik Farský
Jana Palacha 1218
293 01 Mladá Boleslav
Česká republika
patuldas@seznam.cz