Skákání na trampolínách jako zábava i zdraví prospěšný pohyb

Zadavatel: Patrik Farský | 28.11.2012 | Sport, volný čas, zábava

Mladá Boleslav (Pressweb) - Stále větší oblibě se u dětí těší trampolíny. Vlastní trampolína, to je totiž sen téměř každého dítěte. Nutno říci, že to v dnešní době již není sen nesplnitelný. Navíc trampolína děti nejen zabaví, ale představuje navíc také zdravou a prospěšnou formou pohybu. Mnozí rodiče proto neváhají ji svým dětem pořídit. Někteří si však nejsou jisti tím, že se jedná o bezpečnou zábavu a jejich informovanost není taková, aby jim dokázala zodpovědět otázky, které s jejich obavami souvisí. Pokud i vy uvažujete o koupi trampolíny a máte podobné pochybnosti, můžete je bez obav odhodit. Současné trampolíny, které nabízí renomovaní výrobci a prodejci, jsou bezpečné a při dodržení všech uživatelských zásad skutečně není třeba mít jakékoliv obavy.

Při výběru trampolíny je důležité uvážit, kdo a v jakém počtu na ní bude skákat. Jestli to budou výhradně vaše děti, více dětí nebo i dospělé osoby. Na výběr je v trampolínách celá řada průměrů a odlišných nosností. Potýkáte-li se s nedostatkem prostoru, můžete zvolit trampolíny menší, třeba o průměru 183 cm nebo 244 cm. Tyto modely mívají nosnost maximálně 100 kg, což vzhledem k ploše, na které se skáče, bývá dostačující. Jsou vhodné především pro rodiny s malými dětmi. Nosnost větších modelů bývá maximální 180 kg, ať se jedná o průměr 305 cm, 430 cm, 460 cm nebo třeba úcty hodných 490 cm.Pokud si nejste odpovědí jisti, je vždy lepší zvolit trampolíny které ponechají ještě dostatek prostoru kolem a které jsou určené pro vyšší zátěž. Vhodná je v tomto případě trampolína s již zmíněnou nosností 180 kg, neboť ta je zárukou toho, že bez obav na ní může skákat najednou více dětí, nebo třeba i dospělí. Unáhlené rozhodnutí končící například koupí trampolíny v akci, s nosností maximálně 100 kg, máte-li děti, které si rády domů vodí kamarády, je krátkozraké a do budoucna vám může přinést víc starostí, než radosti. Takže první zásada při výběru je zvážení, jaké zátěži bude vaše trampolína odolávat.

Dalším velice důležitým faktorem je samozřejmě bezpečnostní hledisko. Tak jako u každého zboží i v trampolínách máte možnost volby toho, co je pro vás důležité. Jestli budete trvat na téměř nesmyslném, leč občas se vyskytujícím názoru, že trampolíny bez bezpečnostní sítě vypadají v exteriéru vašeho domu elegantněji, nebo zda dáte přednost trampolíně s ochrannou sítí, která spolehlivě ochrání zdraví všech jejích uživatelů. A ačkoliv není podmínkou, aby trampolína byla touto ochrannou sítí opatřena, je na trampolíně s ochrannou sítí veškerý pohyb bezesporu bezpečnější. Mnohé modely proto lze v setu s ochrannou sítí již zakoupit, ať jsou součástí běžné nabídky nebo se týkají nabídky trampolíny v akci.

Skákání na trampolínách přináší radost dětem i dospělým a je pro zdraví přínosné. Pohyb na trampolíně s ochrannou sítí je bezpečný, zdraví prospěšný, nezatěžuje páteř ani klouby a je tak vhodný pro cvičení v každém věku. Aby však byl takový pohyb opravdu bezpečný, je nutné se před vstupem na trampolínu buď zout a skákat naboso, nebo se přezout do neklouzavé obuvi.

Témata: trampolíny | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Patrik Farský

Jana Palacha 1218
293 01 Mladá Boleslav
Kontaktní osoba: Patrik Farský
patuldas@seznam.cz
Patrik Farský
Jana Palacha 1218
293 01 Mladá Boleslav
Česká republika
patuldas@seznam.cz