Jako první uvede Nymfomanku Scala

Zadavatel: Aerofilms, s.r.o. | 12.12.2013 | Kultura, hudba, divadlo

Praha (Pressweb) - 2. 12. 2013: Brněnští filmoví fanoušci si nadělili vánoční dárek. Svým hlasováním zařídili, že českou premiéru první části filmu Nymfomanka bude hostit nedávno znovuotevřené Univerzitní kino Scala. Slavnostní večer se odehraje na Boží hod 25. prosince, do dalších českých kin vstoupí nový film Larse von Triera o den později.

Na druhém místě se v soutěži umístilo kino Radnice v Jablonci nad Nisou, třetí je hradecké Bio Central.

Čtyřhodinová „otevřená studie ženské sexuality“, film Nymfomanka kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera, je filmovými fanoušky netrpělivě očekávána. Česká kina soutěžila více než měsíc o možnost uvést první část snímku s jednodenním předstihem před zbytkem republiky. Soutěže se zúčastnilo takřka 30 kin a přes 7000 diváků. S náskokem zhruba 500 hlasů vyhrála brněnská Scala – kino, které bylo v polovině října znovuotevřeno po dvouleté přestávce. Může se tak těšit na událost se všemi atributy slavnostního večera včetně welcome drinku, červeného koberce, úvodu k filmu a rautu.

„Od začátku jsme deklarovali, že ze Scaly chceme udělat to, čím už dřív byla. Tedy premiérové kino, které Brnu představí zajímavou uměleckou tvorbu,“ říká ředitel kina Radek Pernica. „Rozhodně jsme ale nečekali, že nás natolik zajímavá premiéra čeká v horizontu pouhých několika týdnů. Jsem velmi mile překvapen, že se Scale podařilo získat na svou stranu filmové fanoušky tak rychle. Divákům děkuji za jejich hlasy. Jejich přízeň je pro nás závazkem,“ dodává Pernica.

Hlasování podle velikosti obce
Ve vedlejší, avšak důležité kategorii, kde se počet odevzdaných hlasů kinu přepočítával podle celkového počtu obyvatel žijících v dané obci, zvítězilo Městské kino v Železném brodě. Na každých 1000 obyvatel města připadlo 62,6 diváckých hlasů. Na druhém místě se v této kategorii umístilo kino Panorama v Boskovicích, na třetím jablonecké kino Radnice.

Nymfomanka
Otevřená studie ženské sexuality podle kontroverzního dánského režiséra Larse von Triera.

“Všechno, kvůli čemu Triera milujeme i nesnášíme, je v tomhle filmu v kondenzované a čisté podobě. Nymfomanka se vám může líbit a nemusí, ale musíte jí vidět. Trier zase posouvá hranice a my chceme být při tom.”
Ivo Andrle, Aerofilms

Nymfomanka, část I. vstupuje do kin 26. prosince 2013
Nymfomanka, část II. vstupuje do kin 9. ledna 2014   

Témata: kino, Aerofilms, Nymfomanka | Region: Jihomoravský kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Aerofilms, s.r.o.

Na Truhlářce 41
180 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Jiří Šebesta
PR
jiri.sebesta@kinoaero.cz
+420 608 300 437
Obrázek uživatele Aerofilms
Společnost Aerofilms je českou filmovou distribuční společností, která vznikla rozšířením aktivit dvou největších pražských artových kin - Aero a Světozor. U zrodu společnosti Aerofilms stojí tři subjekty - kino Aero, kino Světozor a John Caulkins.Aerofilms se orientuje na hodnotné a... vice ›
Aerofilms, s.r.o.
Na Truhlářce 41
180 00 Praha 8
Česká republika
info@aerofilms.cz
Tel: +420 224 947 566