Jak nepřijít o hodně peněz v případě dražby nemovitosti?

Hrozí vám dražba nemovitosti? Přečtěte si, jak Vám výkup nemovitostí za hotové pomůže z toho ven bez velkých ztrát.
Zadavatel: Miroslava Trojáková | 2.12.2019 | Reality, bydlení
Výkup nemovitostí v dražbě - Českomoravský realitní fond

Máte velké dluhy a zašlo to až tak daleko, že vám hrozí dražba nemovitosti? Nevíte si rady, jak nepřijít o hodně peněz, když vyvolávací cena je při dražbě nižší než při prodeji? Je pravda, že výsledná suma v případě dražby často nedosáhne takové výšky jako v případě prodeje. A vydražená částka nemusí pokrýt všechny vaše závazky. To je hodně stresující. Ale nezoufejte! Přece jen jedna cesta, jak nepřijít o více než musíte, existuje. Tou je výkup nemovitostí za hotové. Díky této službě dostanete za nemovitost zpravidla více peněz než v případě dražby.

Jak vám výkup nemovitostí za hotové pomůže, než dojde až na dražbu?

Než půjde vaše nemovitost do dražby, můžete vaši situaci vyřešit i jinak. Při dražbě totiž nedostanete adekvátní sumu. A pokud se nepodaří nemovitost vydražit hned napoprvé, jde do opakované dražby. Pokusy jsou celkem tři. A při každém z nich se cena ještě více propadá, protože vyvolávací cena klesá při každém pokusu. Pokud se vaše nemovitost vydraží až při třetím, tedy posledním pokusu, můžete dostat třeba jen třetinu skutečné tržní ceny. Je jasné, že to je velmi nevýhodné. Navíc musíte uhradit poplatky s dražbou spojené. Když budete ale jednat a začnete svoji situaci řešit včas, získáte mnohem více peněz. Nejde ale o klasický prodej, jak byste si mohli myslet. Na ten není už čas. Můžete se ale obrátit na spolehlivou firmu, která vykupuje nemovitosti za hotové v celé České republice. Ti vám ji zdarma ohodnotí a navrhnou výkupní cenu, která bude jistě příznivější než ta, která by byla uvedena ve dražební vyhlášce. A peníze jsou schopni vyplatit v některých případech už do 24 hodin.

Je možné požádat o výkup nemovitosti za hotové, i když už je nemovitost v dražbě?

Ano, i v takovém případě se můžete obrátit na některou ze specializovaných firem. Nedělají to ale všechny. Nemovitosti v dražbě vykupuje například Českomoravský realitní fond. Ti jsou ochotni podstoupit i vyšší riziko. Mají totiž bohaté zkušenosti, protože působí na realitním trhu již řadu let a mají svůj vlastní kapitál. Díky tomu mohou vykoupit nemovitost v dražbě, i kdyby se jednalo třeba jen o spoluvlastnický podíl.

Jak sami vidíte, i v tak svízelných situacích jako je dražba nemovitosti, jsou firmy, které Vám jsou schopny pomoci. Nejdříve se tedy poraďte s těmito odborníky z oboru, jak vaši situaci vyřešit co nejrychleji a nejefektivněji. Nechte si od nich vypracovat odhad a návrh ceny výkupu nemovitosti, podívejte se, jak dlouho působí na trhu, a přečtěte si reference. Sami se pak můžete rozhodnout, jak budete postupovat dál a kdo se v této oblasti stane Vaším partnerem, se kterým uzavřete obchod.

Témata: výkup nemovitostí za hotové | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Česká republika