Vánoční večírek je důležitý benefit pro zaměstnance

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 4.12.2018 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - 4. 12. 2018: Sedm z deseti zaměstnanců oceňuje firemní vánoční akce. Dvě třetiny zaměstnavatelů letos za večírky utratí stejně a třetina dokonce více než loni. Vyplývá to z online průzkumu personální společnosti Předvýběr.CZ mezi zaměstnanci a šéfy a personalisty firem.

Pořádání vánočních večírků oceňuje 71 % dotázaných, devět procent lidí uvedlo, že firma žádné večírky nepořádá, čtrnáct procent respondentů k vánočním party „nemá žádný vztah“ a jenom šest procent zaměstnanců uvedlo, že večírky nemají rádi.

Nejčastěji příznivci večírků oceňují, že jde o příjemnou formu zlepšování vztahů s kolegy (79 %), respondenti také oceňují, že zaměstnavatel dává najevo, že mu na lidech záleží (57 %) a 39 % zaměstnanců vnímá vánoční večírek i jako odměnu za odvedenou práci. Kromě pracovních benefitů lidé oceňují dobré jídlo a pití (46 %), skvělou zábavu (39 %) a naladění na Vánoce (33 %).

Respondentům na večírcích naopak nejvíc vadí, že se lidé drží ve skupinkách a nebaví se s ostatními (48 %), víc než třetině lidí vadí, že akce se druhý den stávají zdrojem pomluv (36 %) a stejně velká skupina dotázaných se prostě nepovažuje za „večírkový typ“. Jenom pětina lidí vnímá vánoční večírek jako formální akci.

„Zaměstnavatelé dlouhodobě považují vánoční setkání se zaměstnanci za významný nástroj budování vzájemných vztahů, ani letos na akcích firmy nehodlají šetřit,“ uvádí obchodní ředitel Předvýběru.CZ František Boudný. Stejně jako loni za večírek utratí 63 % firem, třicet procent dokonce počítá s vyšším rozpočtem a jenom sedm procent firem plánuje menší náklady.

Večírkový rozpočet na jednoho zaměstnance nejčastěji počítá s útratou do tisíce korun (35 %), do 1500 korun chce utrácet 27 % firem, s ještě vyššími náklady počítá dvanáct procent zaměstnavatelů. S limitem do pěti set korun počítá devatenáct procent podniků a sedm procent dokonce nechce utratit víc než dvě stě korun.

::

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze a rozsáhlou interní databázi kontaktů. Výsledkem úsilí společnosti je více než 150 zpracovaných pracovních pozic měsíčně, nejenom v České republice, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku, Chorvatsku a Slovinsku. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 30 zaměstnanců. Předvýběr.CZ je partnerem klubu úřadujících mistrů Technology Florbal Mladá Boleslav, fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava a platformy ELIIT pomáhající profesionálním sportovcům se začleněním do běžného života po ukončení kariéry.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024