Divadlo Kámen si zahrává s kompozitními monstry

Divadlo Kámen uvede v pátek 8.12. od 19:30 PREMIÉRU hry s názvem OK plus F.
Zadavatel: Divadlo Kámen | 4.12.2017 | Kultura, hudba, divadlo
Divadlo Kámen: OK plus F
Autor fotografie:
Kristýna Suchá

Praha (Pressweb) - Divadlo Kámen uvede v pátek 8.12. od 19:30 PREMIÉRU hry s názvem OK plus F. Nová inscenace vystavěná nad notoricky známým frankensteinovským motivem se mimo jiné zabývá (ne)autentičností bytí herce na jevišti a (ne)iluzivností divadelního představení. Divadlo Kámen zamýšlí tento směr autorské tvorby do budoucna dále rozvíjet.

Podtitul nové hry OK plus F „OK jako dobře dobře, F jako fluidum, F jako Frankenstein; o extázi směrem dolů, nepožehnané práci, žízni a kompozitní bytosti“ jasně napovídá, že půjde opět o dílko komplexní, s mnoha motivy, významy, otázkami. Jedním z motivů je tvorba čehosi umělého, nebo přesněji „kompozitního“ – tato kompozitnost se může vztahovat jak na nějakou bytost, tak třeba na divadelní performanci.

Co ovšem může být důležitější: diváci se mohou těšit na skutečně netradiční přístup k divadlu, které „si nehraje na divadlo“ a tak se paradoxně může stát ještě více divadlem.

Režisér Petr Odo Macháček k tomu říká: „Z iluze neunikneme a ani se o to nepokoušíme. Raději se na ni chceme dívat z různých úhlů, v různých rytmech a v různých situacích, v různých stadiích různých rituálů. Neděláme si iluzi, že bychom iluzi mohli důkladně porozumět. Je pro nás spíš materiálem, podkladem, příležitostí k otevírání jedinečných pohledů na věci. Takže jsme důkladně připravili hru, jejímž hlavním tématem jsou právě různé pohledy na iluzi.“

Nová hra je také vyústěním zkoumání různých aspektů autentičnost, kterým se Divadlo Kámen věnovalo celý uplynulý podzim (viz reportáž na i-DN). Následující půlrok se Divadlo Kámen zaměří právě na pojem (ne)iluzivnosti a stejně jako v uplynulém půlroce plánuje na toto téma pořádat salónní debaty se zajímavými hosty.

Druhá a třetí premiéra proběhne 25.1.2018 a 22.2.2018. Vstupenky lze zakoupit zde.

Více informací o nové hře na www.divadlokamen.cz.

Témata: divadlo, premiéra, živé umění | Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Divadlo Kámen

Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Kontaktní osoba: Helena Macháčková
helena.hedvika@divadlokamen.cz
Obrázek uživatele Divadlo Kámen
Divadlo Kámen je pražské autorské divadlo. Působí ve vlastním divadelním studiu pro 50 diváků poblíž stanice metra Invalidovna. Od roku 1999 hraje každoročně kolem 30 představení. Jeho zakladatelem a režisérem je Petr Odo Macháček. Divadlo Kámen se zaměřuje na originální formy moderní činohry... vice ›
Divadlo Kámen
Nekvasilova 625/2
186 00 Praha 8
Česká republika
info@divadlokamen.cz
Tel: +420 606 167 399, 606 604 875