Neomezeným demo účtem se binární opce vyrovnaly ostatním investičním nástrojům

Zadavatel: FinancePress | 4.1.2016 | Finance, ekonomika

Praha (Pressweb) - Binární opce eliminovaly svůj největší handicap, kterým byl zhoršená dostupnost testovacích účtů pro obchodování.

Zatímco u ostatních finančních nástrojů jsou dlouhodobým standardem demo účty zdarma, binární opce v tomto ohledu zaostávaly a brokeři byli ochotní poskytovat cvičné účty jen těm zákazníkům, kteří si nejdříve otevřeli účet skutečný a vložili na něj peníze.

Sice bylo možné peníze kdykoliv později stáhnout a neobchodovat, nicméně byla to zbytečná překážka, která mnohé lidi odrazovala od vyzkoušení si binárního obchodování. Dalším problémem bylo časové omezení dema, které u některých společností bylo jen týdenní.

Vítaná změna

Výše popsané poměry se ale mění, protože díky brokerovi IQ Option je možné získat demo účet bez nutnosti vkladu a bez jakýchkoliv časových omezení. U IQ Option je důležité, že se jedná o plně regulovanou společnosti v Evropské unii, která má oprávnění poskytovat své služby i v České republice.

To je důležité zejména pro případ, kdy se obchodník rozhodne po testování na demu, že si otevře účet skutečný, vloží na něj peníze a začne obchodovat. Protože díky regulaci jsou vklady na účtech pojištěné do 20 tisíc eur.

Bylo by ale chybou vnímat testovací účet zdarma jen z pohledu zájemce o obchodování, hojně ho využijí, nebo by alespoň měli, i všichni stávající obchodníci, kteří chtějí ladit nebo měnit obchodní strategii.

Protože při investování je třeba všechny změny v přístupu nejdříve otestovat nanečisto s virtuálními penězi, než začneme riskovat své vlastní prostředky. Časová neomezenost účtu umožní se k testování kdykoliv vrátit a strategii ladit tak dlouho, dokud nejsme spokojení s jejími obchodními výsledky.

Demo účet proto není žádným luxusem, ale prostou nutností, bez které se neobejde žádný seriózní obchodník zabývající se finančními spekulacemi. Demo bez vkladu na binární opce navíc umožní zájemcům o tento nástroj si ho vyzkoušet zcela bez rizika.

A to na obchodní platformě IQ Option, která beze sporu patří mezi to nejlepší, co v dnešní době brokeři nabízejí, potvrzují to i různá ocenění, jako IAIR Awards. Obsahuje totiž i historická data, takže je možné ji využít pro zpětné testování na datech z minulosti.

Zdroje: OpceBinarni.cz, CZInvestor.cz, IAIR Awards

Témata: Binární opce, IQ Option

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.