S obnovením práce z domova souhlasí jen každý druhý Čech

Ještě menší podporu má znovuzavedení povinnosti nosit respirátory
Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 4.11.2021 | Kariéra, vzdělávání

Praha (Pressweb)  - 4. 11. 2021: S tím, že by se kvůli nárůstu onemocnění covid-19 opět mělo pracovat převážně z domova, souhlasí jen polovina populace, konkrétně 49 %. Vyplývá to z čerstvého průzkumu, který pro personální agenturu Předvýběr.CZ uskutečnila společnost STEM/MARK.

S obnovením režimu práce home office rozhodně souhlasí jen třináct procent lidí, dalších 36 % spíše souhlasí.

Naopak spíše nesouhlasím uvedlo osmnáct procent lidí a stejně silná je i skupina lidí, kteří s výrokem rozhodně nesouhlasí. Šestnáct procent dotázaných na otázku nedokázalo odpovědět, případně se jich netýkala.

„Přes všechny přednosti práce z domova, které poslední dva roky lockdownů potvrdily, si zaměstnanci stále více uvědomují, že důležitou součástí pracovního života je kontakt s kolegy. A ten internetové konference dlouhodobě nemůžou nahradit,“ říká František Boudný, ředitel Předvýběru.CZ. „Nedostatek vzájemných kontaktů rozdroluje motivaci k práci. Ostatně i zaměstnavatelé přes počáteční nadšení z efektivity práce z domova volají po návratu svých týmů do kanceláří,“ dodává šéf personálky.

Mnohem menší podporu má znovuzavedení povinnosti nosit roušky či respirátory v zaměstnání: pro je jenom 41 % (14 % rozhodně souhlasí a 27 % spíše souhlasí), zatímco 52 % dotázaných je proti (25 % spíše nesouhlasí, 27 % rozhodně nesouhlasí).

Online průzkum proběhl v rámci Českého národního panelu na reprezentativním vzorku 510 respondentů internetové populace ve věku 18-64 let.

:: 

Předvýběr.CZ je česká personální společnost, která působí na trhu od roku 2008. Soustředí se na předvýběr vhodných kandidátů, kdy oslovuje uchazeče přes online pracovní portály, online databáze, rozsáhlou interní databázi kontaktů a sociální sítě. O kvalitní vyhledávání a relevantnost kandidátů se stará 45 zaměstnanců pracujících v pražské centrále a v regionálních kancelářích na Vysočině, v Brně a v Ostravě. Personální agentura je generálním partnerem klubu Předvýběr.CZ Florbal Mladá Boleslav, generálním partnerem Předvýběr.CZ Bike Maratonu Vysočina a partnerem fotbalového klubu FC Vysočina Jihlava. Podporuje činnost Nadačního fondu Toník a spolku Dobré víly.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024