Kamír představuje plastové hrazení a "inteligentní" vyhřívací kabely

Zadavatel: UNIPEX CZ s.r.o. | 4.11.2014 | Zemědělství, ekologie

České Budějovice (Pressweb) - Společnost Kamír & Co., provozovatel chovatelského e-shopu Vše pro famu představuje dvě výrazné novinky ve svém sortimentu. Jde o plastové hrazení pro koně, vyznačující se dlouhou a bezúdržbovou životností, a samoregulační vyhřívací kabely, které zabraňují zamrzání vody na pastvinách v zimním období.

H2 Plastové hrazení vydrží

Pro oplocení pastvin, výběhů, převadišť a dalších prostor pro zvířata se nejčastěji používá dřevěné hrazení. Jde o poměrně levný a dostupný materiál. Dřevěné oplocení však vyžaduje časté opravy a údržbu.

Oproti dřevu má plastové hrazení několik výhod, které vyvažují i jeho relativně vyšší pořizovací cenu. Plastové součásti plotu nepodléhají hnilobě, jsou odolné proti mrazu i UV záření. Vyznačují se barevnou stálostí, takže se nemusí natírat.  

Barva a vzhled předurčuje oplocení k reprezentativním účelům. Zkrátka, vypadá to lépe. Proto se také používá zejména pro chov koní. Pro zvířata, pohybující se v oplocení, má bílý plast a široké profily hrazení také tu výhodu, že jsou velmi dobře viditelné.

Do plastového hrazení se dá snadno nainstalovat vodič elektrického ohradníku. Tím chovatel zabrání také nebezpečí, že zvířata plot poškodí při drbání.

Vyhřívací kabely, které na každém centimetru hřejí jinak

Když nastoupí mrazíky, začínají farmáři bojovat se zamrzáním vody na venkovních pastvinách. Voda může zmrznout v napáječkách, ale často dojde k zamrzání také na přívodu, v hadici, kterou voda přitéká.

Pro zápas s ledem existuje několik chytrých zbraní. Většina chovatelů, pokud mají v dosahu elektrický proud, používá vyhřívání. To se ale může prodražit.

Proto se v nabídce obchodu Vše pro farmu objevuje nová technologie samoregulačního vyhřívacího kabelu. Jde v podstatě o klasický topný kabel, který hřeje, když je potřeba.

Jenže tenhle kabel má termostat v sobě, doslova na každém centimetru své délky. Využívá totiž technologii, spočívající v použití polymeru, regulujícího podle teploty svůj vodivý odpor. V okamžiku, kdy leží část vyhřívacího kabelu na sluníčku a tedy v teple, pak se v tomto místě netopí. Ale jen o metr dále už kabel hřeje.

Výhody tohoto řešení jsou jasné: velké úspory elektrické energie. Při vyhřívání dlouhých přívodů si každý chovatel spočítá, že samoregulační topný kabel se vyplatí.   

 

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

UNIPEX CZ s.r.o.

Rudolfovská 88
370 01 České Budějovice
UNIPEX CZ s.r.o.
Rudolfovská 88
370 01 České Budějovice
Česká republika