Zájem o práci v České republice roste

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 4.10.2019 | Služby

Stále více zahraničních pracovníků má zájem o pracovní pozice tady u nás v České republice. S narůstající nabídkou souměrně roste i poptávka. Stále více firem projevuje zájem o pracovníky z Ukrajiny, za což z velké části může minimální zájem o pracovní místa mezi rodilými pracovníky. Není se tak čemu divit, že firmy oceňují zájem ze zahraničí a zahraniční pracanty berou doslova všemi deseti.

Pracovníci ze zahraničí vyplňují mezery

Pracovníci ze zahraničí vyplňují mezery mezi zaměstnanci. Pokud má firma neobsazené pracovní pozice, negativně se to podepisuje na vytížení stávajících zaměstnanců a samozřejmě také může dojít k poklesu výroby a tím pádem k nižším výdělkům. Nelze se proto divit, že se stále více firem zajímá o projekt Režim Ukrajina, v rámci kterého do Česka přijíždí za prací zájemci z Ukrajiny. Výběr zaměstnanců je podroben několika pravidlům, rozhodně to nefunguje tak, že by byl vybrán a následně přijat úplně kdokoli.

Pracovníci musí být kvalifikovaní

Pracovní místo tady u nás mohou získat jen pracovníci, kteří mají dostatečnou kvalifikaci. Zájem ze zahraničí je obrovský, proto je i poměrně vysoká konkurence. Jisté pracovní místo ale dostanou jen ti, kteří dokážou splnit všechny podmínky a projít tak mnohdy náročným sítem, které je ale potřeba k tomu, aby české firmy získaly jen ty nejlepší zaměstnance.

Podmínky musí být splněny na obou stranách

Aby to nepůsobilo tak jednostranně, je potřeba zmínit, že podmínky musí být splněny na obou stranách. Stejně jako musí podmínky splnit zaměstnanec, musí je splnit i zaměstnavatel. Více o programu se dočtete na stránkách polysearch.cz, kde se můžete informovat, jak to vlastně celé funguje a dočíst se další zajímavé informace.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667