Detektory oxidu uhelnatého – zjistěte včas přítomnost silně jedovatého plynu

Oxid uhelnatý je silně jedovatý plyn, který vzniká především při spalování paliv, během tohoto procesu se uvolňuje do ovzduší a nastraží tak velice nebezpečné prostředí.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 4.10.2014 | Reality, bydlení

Praha (Pressweb)  Vzhledem k tomu, že se jedná o plyn, bez barvy a zápachu, je jasné, že jeho přítomnost není tak snadné odhalit. Lidskými smysly tedy jen stěží zjistíte, že ho můžete vdechovat, spíše až v době, kdy se začíná projevovat ve vašem těle!

Čím je CO nebezpečný?

Hlavní nebezpečí oxidu uhelnatého tkví v jeho schopnosti vázání na krevní barvivo hemoglobin. Dochází k reakci, jejímž výsledkem je vznik karbonylhemoglobinu. Již velmi malá koncentrace nebezpečného plynu CO stačí k tomu, aby došlo k zablokování schopnosti vázání k životu nenahraditelného kyslíku na krevní barvivo. Následně vznikne tkáňová hypoxie, tedy neprokrvování a neokysličování nejrůznějších částí těla, což má tragické následky a v případě, že se okamžitě neřeší, může dojít dokonce až ke smrti.

Jak můžete alespoň částečně poznat, že vdechujete CO?

Mezi první příznaky vdechování CO patří především bolest hlavy a nejrůznější stupeň nevolnosti.

Chcete-li být před oxidem uhelnatým v relativním bezpečí, respektive chcete mít jistotu, že pokud bude uvolněn ve vzduchu, tak se to prakticky ihned dozvíte, vyplatí se popřemýšlet o pořízení detektoru CO. Jedná se o speciální zařízení, které vám změří, zda se v okolí neuvolňuje nebo nebezpečně nenahromaďuje tento zrádný plyn!

Samozřejmě, že ne každá koncentrace CO v ovzduší, které vdechujete, způsobuje nebezpečí. Záleží pochopitelně na tom, kolik plynu je nahromaděno. Obecně lze považovat za bezpečnou hranici nahromadění CO o 50 ppm. Nad tento limit se postupně začínají v čím dál tím větší míře projevovat nebezpečné důsledky.

Určitě se ptáte, co je vlastně nejčastější konkrétní příčinou uvolňování CO? Kolikrát se jedná i o záležitosti, u kterých byste nepředpokládali, že jsou nebezpečné. Posuďte sami, vždyť jde například o vadný nebo neodborně namontovaný domácí spotřebič. Ani zanedbaná revize se nemusí vyplatit. Problematika částečného nebo úplného zacpání komínů je také velice nenápadná, avšak o to více hrozivá. Místnosti je třeba pravidelně větrat, nezdá se to, ale i vůbec nevětraná místnost může mít v souvislosti s dalšími podměty vliv na nadměrné hromadění oxidu uhelnatého!

Detektory oxidu uhelnatého se vyplatí

Detektory oxidu uhelnatého tak přijdou vhod naprosto do každé domácnosti. Ne, není to nic, co by bylo nad rámec, CO je vskutku velmi nebezpečný a nevyplácí se s ním zahrávat! Budete-li mít k dispozici detektor, nemusíte mít žádné obavy a můžete zůstat v klidu.

Detektory oxidu uhelnatého jsou dostupné, nejedná se totiž o zařízení se závratnou pořizovací cenou. Vždyť právě nyní ho můžete pořídit za necelých 500 Kč.

Pojďme se v rychlosti podívat, proč koupit detektor CO, jaké jsou jeho hlavní pozitiva a důvody k pořízení? V prvé řadě budete mít klid a pocit, že jste pro bezpečnost udělali maximum. Vaše bydlení se tak rázem stane o úroveň bezpečnější a komfortnější. Jedná se o spolehlivou detekci, kterou jiným způsobem nezajistíte. Detektor samozřejmě splňuje potřebné normy, je dodáván s českým manuálem a jeho instalace a uvedení do provozu je velice jednoduché. Počítejte i se standardní zárukou a možností vrácení do 14 dnů bez uvedení důvodu.

Detektory jsou zástupci velmi chytrých a až neskutečně užitečných přístrojů, které umí upozornit na vysokou hodnotu CO ve vzduchu sirénou, dokážou vás informovat o konkrétním stavu prostřednictvím LCD displeje.

Detektor oxidu uhelnatého můžete pořídit prakticky ihned. Nemusíte nikam chodit, stačí sednout k počítači a objednat. Díky dostatečným skladovým zásobám ho budete moci začít využívat velmi brzy, objednávky jsou totiž okamžitě zpracovány a expedovány.

Mějte i vy bezpečnou domácnost. CO je nebezpečný plyn, který zaslouží zvýšenou pozornost. Ročně je zaznamenáno až 1 500 otrav, to není rozhodně malé číslo na to, aby se podceňovalo!

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.