Ať je to překvápko! 5 důvodů, proč je lepší nepoznat pohlaví miminka

Zadavatel: Magieprirody.cz | 12.4.2016 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Kdysi budoucí maminky nevěděli až do porodu, jakého pohlaví bude jejich děťátko. Samozřejmě, existovaly různé fámy a "zaručené metody" jak zjistit, zda čekají chlapečka nebo holčičku - například podle zaoblení nebo špičatosti bříška.

Mnozí mladí lidé se vracejí k této neznalosti pohlaví. Proč? Tvrdí, že je na to dost důvodů a že nepoznat pohlaví potomka je lepší než ho poznat. Když víme, jestli to je holčička nebo kluk je to podle nich omezující a předem to může mít negativní vliv i na dítě samotné.



Při dnešní technologií je téměř nemožné nepoznat pohlaví dítěte před porodem, ale samozřejmě, pokud to vědět nechceme a požádáme lékařů o to, aby nám ho neprozradili, dá se to zařídit. Nač bychom to dělali? Někdy se dostanou do sporu samotní rodiče - jeden chce pohlaví dítěte vědět, druhý ne. Většinou maminky chtějí být dokonale připravené a vše nakoupit na míru. V čem a proč je tedy lepší nevědět pohlaví dítěte? Jaké to může mít výhody?


1. Vyhneme se zaručeným radám

Když zjistíme pohlaví dítěte v 18-tom týdnu, 22 dalších týdnů budeme muset naslouchat moralizování lidí z každé strany - samozřejmě, pokud svou informaci pustíme dál. Všichni budou poučovat a vyprávět o tom, co to znamená mít chlapečka a co holčička, na co se máte podle jejich zkušeností a poznatků připravit a podobně. Kromě toho se musíme připravit i na hloupé řeči o tom, že dívka bude otcova dcerka, nebo že je skvělé, že v rodině budou ženy v přesile a když to zase má být kluk, řeči o tom, jaký bude tatínek hrdý a že jeho genu vyhráli boj a podobně. Nudné, zbytečné a navíc zavádějící debaty, které vám nic nedají, nanejvýš budete nimi negativně ovlivněna i vy a začnete své dítě vnímat podle pohlaví.


2. Předejdeme zklamání

Přece jen, i když obvykle říkáme, že je to jedno co to je - jen ať je to zdravé, většina z nás ví, jakého pohlaví děťátko by raději chtěla. U žen obvykle vyhrávají holčičky. Když zjistíte v polovině těhotenství, že váš sen se nesplnil, prožijete zklamání a následující týdny těhotenství nebudete vnímat až tak euforicky jako kdyby to bylo děťátko podle vašich představ, i když samozřejmě, budete se těšit z nového života, který ve vás roste. Totéž, ba ještě výrazněji může být ze strany rodiny. Babičky si zvyknou vysnít velmi dlouho předem vnuky nebo vnučky, a když se dozvědí, že se narodí dítě opačného pohlaví jako měli vysněné, své zklamání dokážou až necitlivě vyjádřit.


3. Překvapení nás motivuje i k porodu

Ženy, které nevěděli předem pohlaví dítěte jsou podle vlastních slov často mnohem více motivovány k porodu. Zvědavost, zda se narodí holčička nebo chlapeček jejich údajně pohání v této bolestivé činnosti. I kdyby tato motivace posílila rodičku jen trošičku, mnohým ženám byt to ušetřilo sáhodlouhé trápení.


4. Ani růžová ani modrá

Jakmile víte pohlaví dítěte a umí ho i vaše okolí, můžete si být jistá, že budou automaticky volit barvu oblečení, doplňků a dárků pro miminko podle jeho pohlaví - buď modrou nebo růžovou. Přitom takové škatulkování je velmi omezující a může přinést negativa i dítěti samotnému. Podobně je to i s hračkami. Odborníci tvrdí, že by se neměly dělit na dívčí a chlapecké, ale dítě by se mělo hrát s tím, k čemu má vztah. Proč by se holčička nemohlo pohrát s autíčky nebo chlapec povozit panenku v kočárku? Jenže stereotypy jsou tak silné, že kdybychom takové děti viděli venku, pomysleli bychom si, že jsou přinejmenším divné. O co krásnější je pestřejší oblečení ve žluté, zelené, červeně, bílé - a navíc, bez problémů je vhodné pro obě pohlaví.


5. Zažijeme dvojnásobně magický okamžik

Maminka, která přežila porod děťátka, přičemž předem nevěděla, zda to bude chlapeček nebo holčička si neumí tento moment vynachválit. Samozřejmě, prvořadým magickým okamžikem je porozena zdravého dítěte, zjištění pohlaví tento moment exponenciálně umocní.

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele Magieprirody.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712