Společnost Audience představuje neurovědou inspirovaný procesor NUE - Zážitek přirozeného uživatele

Zadavatel: Marketwired, LP. | 3.3.2015 | Telekomunikace, IT

První multisenzorický procesor N100 společnosti Audience, který představuje vždy aktivní technologii VoiceQ a MotionQ s nízkým příkonem

BARCELONA, ŠPANĚLSKO -- (Marketwired / Pressweb) - 2. března 2015) - Audience, Inc. (NASDAQ: ADNC), přední společnost zabývající se technologiemi Advance Voice a průkopník v oblasti multisenzorického zpracování a technologiezážitku přirozeného uživatele (NUE) v oblasti spotřební elektroniky, dnes uvedla prvního člena skupiny multisenzorických procesorů NUE -- N100. Výrobky NUE se zaměřují na chytré telefony, tablety, nositelná zařízení a na zařízení IoT (Internet věcí) a očekává se, že první zařízení N100 budou k dispozici k odzkoušení v polovině roku 2015. Multisenzorická technologie NUE je určena k tomu, aby o vás a vašem prostředí vyvozovala informace na základě zpracování velkého množství dat ze senzorů, které jsou na moderních zařízeních k dispozici. Umožňuje tak skutečné kontextové uvědomování, takže vaše zařízení vám může v každodenním životě poskytovat hluboké porozumění a uvědomění.

„Předvídáme svět, ve které se lidé přirozeně se svými zařízeními a v širším smyslu i se světem kolem nich vzájemně ovlivňují na základě porozumění a uvědomování, které poskytne multisenzorické zpracování. Tato vize je hnacím motorem rozvoje technologie NUE společnosti Audience, která se dodává ve formě multisenzorických procesorů a softwaru,“ řekl Peter Santos, prezident a CEO společnosti Audience. „Multisenzorickou technologii NUE jsme navrhli tak, aby získávala informace a kontext z dat poskytovaných senzory a mikrofonem jak o vás, tak i o vašem prostředí, aby zajišťovala širší kontext, který je užitečný a vždy aktivní, a současně chránila životnost baterie.“

O multisenzorickém procesoru N100 s technologií NUE
Procesor N100 bude první výrobek společnosti Audience, který umožní plnohodnotný multisenzorický zážitek. Aby umožňoval aplikace s kontextovým uvědomováním, bude začleňovat technologii VoiceQ a MotionQ společnosti Audience. Kontextového uvědomování se dosahuje vrstvením propracovaných algoritmů, kromě senzorických informací procesoru N100 – dat interpretačního senzoru a dat poskytovaných mikrofonem v zájmu odvození informací vyšší úrovně. Procesor N100 bude schopen z řady charakteristických vlastností hlasu a pohybu získávaných senzory interpretovat kontext, jako např. „uživatel běží“.

Technologie VoiceQ

Technologie VoiceQ společnosti Audience je hands-free technologie rozpoznávající hlas, která zařízení oznamuje, aby při vyslovení bezpečného klíčového slova provedlo určitý úkon. Implementace technologie N100 do VoiceQ funguje ve třech fázích. Pomocí nízko-příkonového vždy zapnutého detektoru činnosti hlasu procesor N100 neustále poslouchá hlasové signály a zůstává v režimu ultra nízkého příkonu. Po detekci hlasu se vstupní signál porovná s klíčovými frázemi definovanými podle parametrů nebo se spouštěči. Během těchto počátečních fází je aktivován jen procesor N100 a digitální mikrofon. Všechny ostatní součásti zařízení jsou v úsporném režimu spánku. Když je detekována klíčová fráze, procesor N100 zařízení probudí a oznámí úmysl uživatele hovořit se zařízením prostřednictvím hlasového uživatelského rozhraní. Technologie VoiceQ na procesoru N100 je navržena tak, aby podporovala až pět klíčových slov, která mohou být spojením klíčových slov vybraných uživatelem nebo slov vybraných OEM (výrobcem originálního zařízení).

Technologie VoiceQ na procesoru N100 je ve srovnání s předchozími implementacemi spouštěnými hlasem navržena pro zajištění úspory energie výrazným snížením poměru chybných příjmů. Příjem jednoho chybného klíčového slova se srovnává přibližně se dvěma hodinami poslouchání klíčových slov nebo dalšími 20 minutami neúmyslného použití telefonu. Procesor N100 je navržen tak, aby zahrnoval vestavěnou implementaci detekce hlavních slov Google s minimálním příkonem, což procesoru N100 umožňuje současně detekovat klíčová slova technologie VoiceQ i Google rychlostí menší než 17 MIPS.

Technologie Motion Q
Procesor N100 bude mít první hardwarovou implementaci knihovny MotionQ 1.0 -- od akvizice společnosti Sensor Platforms společností Audience. Software NUE MotionQ je navržen tak, aby zahrnoval pokročilé algoritmy, energeticky úspornou architekturu a vynikající kontextové uvědomování. V režimu stálého zapnutí je procesor N100 navržen pro trvalé sledování senzorů, ke kterým je připojen, jejich překalibrování dle potřeby a vyvozování kontextu z informací získaných ze vstupů senzorů. Procesor N100 je kompatibilní se senzory mnoha předních dodavatelů a podporuje jakýkoli ovladač senzorů s podporou Open Sensor Platform (OSP).

Návrh implementace technologie N100 MotionQ je rozdělen tak, aby procesor prováděl nízko-příkonové kritické úkoly, jako je slučování senzorů a detekci kontextu, v procesoru N100 a paměťově náročnou klasifikaci kontextu v procesoru aplikace (AP). Procesor N100 je vybaven platformou OSP Host API, která mu umožňuje komunikovat s AP pomocí protokolu OSP. Implementace technologie N100 MotionQ je optimalizována pro návod k použití společnosti Audience v procesoru N100 s cílem poskytnout nejlepší centrální zpracování senzorů ve své třídě, slučování senzorů a automatickou kalibraci za méně než 2 MIPS.

Další informace o procesorech společnosti Audience® a chytrých kodecích najdete na stránkách www.audience.com/nue.

O společnosti Audience
Společnost Audience, která je předním výrobcem zabývajícím se pokročilými hlasovými technologiemi, prosazuje multisenzorické zpracování a zážitků přirozených uživatelů pro spotřebitelská zařízení. Její technologie založené na sluchových neurovědách zlepšují použití hlasových aplikací v mobilních zařízeních a hlasových služeb, stejně jako kvalitu zvuku multimediálních aplikací. Společnosti oznámila počátkem roku 2014 expanzi do oblasti multisenzorického a pohybového zpracování. Sloučením pokročilého zpracování hlasu a multisenzorických procesorů se snaží společnost Audience změnit způsob, kterým spotřebitelé používají svá zařízení tím, že jim poskytne bezproblémové zážitky přirozeného uživatele a služby kontextového uvědomování. Výrobky společnosti se implementovaly do více než 500 milionech zařízení po celém světě. Další informace viz http://www.audience.com.

Upozornění týkající se výhledových prohlášení

Prohlášení v tiskové zprávě o společnosti Audience, Inc., která nejsou historickými fakty, jsou „výhledová prohlášení“ ve smyslu Zákona o reformě vedení soudních sporů týkajících se cenných papírů z roku 1995. Tato výhledová prohlášení mohou být označena termíny jako jsou věříme, bude, očekáváme, plánované, může, těšíme se na a mohlo by a zápornými tvary těchto termínů nebo jinými podobnými výrazy. Tato prohlášení, včetně, nikoli však výlučně, prohlášení o schopnostech, vlastnostech a výkonnosti našich současných a budoucích výrobků, vycházejí ze současných očekávání a předpokladů, která jsou ovlivněna riziky a nejistotami. V důsledku různých faktorů se mohou naše skutečné výsledky výrazně lišit od předpokládaných. Těmito faktory jsou: naše schopnost úspěšně navrhovat a vyvíjet nové výrobky, poptávka na trhu a přijetí našich výrobků, naše schopnost integrovat je s návrhy výrobků našich výrobců originálních zařízení a jiná rizika, která jsou vlastní podnikání v oblasti polovodičů bez vlastní výroby plátků. Tato a ostatní související rizika najdete v části „Rizikové faktory“ našeho nejnovějšího formuláře Form 10-Q, který je dostupný na webové stránce SEC - www.sec.gov. Výhledová prohlášení vyjadřují víru a předpoklady našeho managementu k datu jejich vydání. Nepřijímáme žádnou povinnost tato výhledová prohlášení aktualizovat.

ADNC-G

 

Chcete-li získat další informace, kontaktujte:

Diane Vanasse
Audience, Inc.
408-242-0027
dvanasse@audience.com


Marie Domingo
marie@mariedomingo.com 
(650) 888-5642

Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Marketwired, LP.

13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Kontaktní osoba: Marketwired Client Services
cs@marketwired.com
About MarketwiredMarketwired advances the way the world communicates. Serving more than 11,000 clients worldwide through 20 offices on four continents, Marketwired is a dominant distributor of company news releases and other communications. Marketwired electronically delivers global news and... vice ›
Marketwired
13818 SW 152nd Street, # 374
33177 Miami, Florida
Spojené státy
cs@marketwired.com