Maďaři se voní dvakrát víc

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 31.8.2014 | Obchod, e-commerce

Praha (Pressweb) - 31. 8. 2014: O národních odlišnostech nevypovídá nic lépe, než sezónně aktuální sortiment deodorantů a sprchových gelů. Maďarští zákazníci za pocit svěžesti utrácejí dvakrát tolik, co Češi a Slováci.

Zatímco „voňavý obsah“ košíku během jednoho nákupu má v průměru hodnotu 61,90 korun v případě Čecha a 64,70 korun v případě Slováka, hodnota Maďarovy objednávky je 116,90 korun.

„Výsledky je nutné brát trochu s rezervou, protože Češi uvažují tak, že mají e-shop ‚za rohem‘ a tak objednávají méně a častěji, zatímco pro zahraniční zákazníky jsme přeci jen ‚trochu z ruky‘ a tak obecně jsou jejich objednávky větší. Ale v případě deodorantů je rozdíl daný i jiným životním stylem,“ vysvětluje Eva Pavlíková, ředitelka internetového obchodu SPINK.cz.

Deodoranty a sprchové gely ovšem nakupují především ženy – v Česku je to 73 procent, na Slovensku 65 procent a v Maďarsku je jejich podíl dokonce 82 procent.

Údaje pocházejí z prodejních dat e-shopu SPINK.cz za posledních dvanáct měsíců a to výhradně za značku AXE.

::

SPINK.cz je e-shop prodávající kompletní sortiment spotřebního zboží. Specializuje se zejména na kávovary, výrobníky limonád, potravinářský a drogistický sortiment. Obchod má více než 100 tisíc spokojených zákazníků v šesti zemích světa, kromě Česka a Slovenska dodává také do Polska, Maďarska, Rakouska a Německa. Firma má na skladě sto tisíc kusů zboží a kromě e-shopu provozuje také tři kamenné prodejny s kompletním sortimentem k přímému nákupu. Provozovatelem značky je společnost Sales Growth Czech, v roce 2012 dosáhla firma obratu 41,5 milionu korun.

Region: Evropa

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024