Jak přežít školku bez nemoci?

Zadavatel: SeoExtra.cz | 31.8.2014 | Zdraví

Ostrava (Pressweb) - Těžko? Ba přímo nemožné? Řeknete si, pokud máte doma předškoláka, případně pokud zavzpomínáte na předškolní časy vašich dětí?
Pro některé rodiče období, kdy jejich dítě nastupuje do školky, přinese zamotaný kruh, zapojení prarodičů nebo milé paní sousedky, kteří by se mohli o nemocného prcka postarat.

Přestože děťátko mohlo být do doby, kdy nastoupilo do školky v podstatě zdravé, pak jakoby uťal a jde z nemoci do nemoci. Rodiče jsou z toho "na nervy" a hledají recepty jiných rodičů, jak oni přežili školku bez nemoci. Je to však vůbec možné?

Nezralá imunita dítěte v předškolním věku
Můj starší syn začínal se školkou na 4krát. V jeho prvním předškolním roce byl víc doma, než ve školce, nakonec jsme v 3 měsící se školkou přestali úplně v zimním období a znovu se tam vrátil asi 5 - 6 týdnů před koncem šk. roku - tedy když už bylo jaro v plném proudu a bacily tak moc nepoletovali vzduchem.
V podstatě je to takový normální průběh a zřejmě je nereálné od dítěte a jeho imunitního systému očekávat něco příliš jiného. Dítě - školka - nemoci. Toto trio k sobě patří.
Imunitní systém dítěte v tomto období, ve věku 3 - 5 let, ještě není vyzrálý, a tak se na něj nalepí každý bacil, který jde kolem. Z domu si dítě do školky donese nějaké své, přátelské bakterie. Ty však mohou být problém pro jiné dítě, protože jejich nezvládne ten jeho imunitní systém.

Na druhé straně je však třeba říci, že dítě si takto svůj imunitní systém trénuje . Do věku 6 - 7 let se děťátko zdravotně stabilizuje a v době, kdy nastupuje do školy, by už s častými onemocněními problémy mít nemělo.

Témata: zdraví | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712