Malé potvůrky upajdy se chtějí dostat pod vánoční stromečky

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 3.12.2021 | Kultura, hudba, divadlo

Praha (Pressweb) - 3.12. 2021: Jednadvacet dní před Štědrým dnem vylezly z nory Ponury na řece pod Dvojkopcem malé potvůrky, mrštné a rychlé jako veverky a velké jako skřítkové. Říkají si upajdy...

Knižní novinka, která se právě objevila na předvánočním knižním trhu, vychází pod názvem Pohádka o upajdách. Je to pohádka a zároveň příběh, který hravým jazykem rozvíjí dětskou fantazii a tříbí smysl pro češtinu, na což se poslední dobou u dětí často zapomíná.

Není divu, že v případě upajd to neplatí. Jejich maminkou je Marcela Šedivá, která na základní škole už roky učí český jazyk a výtvarnou výchovu ‒ a sama také svoji knížku ilustrovala. Pohádka o upajdách je její prvotinou. Je to příběh, který ‒ jak potvrdili čtenáři z řad rodičů, kteří dostali první výtisky ještě před oficiálním vydáním ‒ se dobře čte před spaním, aniž by děti usnuly dřív, než je to žádoucí.

Ryze česká knížka by se ráda stala jedním z tipů pro Ježíška na letošní dárek pod stromeček. K dostání je ve všech knihkupectvích nebo s 20% slevou za 239 korun v e-shopu nakladatelství Vašut.

::

Nakladatelská anotace:

Marcela Šedivá: Pohádka o upajdách

Že jste ještě neslyšeli o upajdách? Kdo to vlastně jsou ty upajdy? Jsou to takové malé potvůrky, mrštné a rychlé třeba jako veverky a velké jako... třeba jako skřítkové. Ale skřítkové to nejsou, kdepak, a strašidla také ne, i když se někdy dokáží strašidelně tvářit. Ve skutečnosti si rády hrají, vozí se na tobogánu a plavou v řece, v jejímž břehu mají svoje nory. A taky mají moc rády svůj rododendron, na kterém se jim zdají krásné sny. Jsou velmi zvídavé a statečné, a tak, když jednu z nich vyšplouchne z nory velká voda, neváhají a vyrazí ji hledat. A o tom, co všechno na svojí velké výpravě najdou, je náš příběh.

vázaná., 167×235 mm, 144 str., ISBN 978-80-7541-318-5, doporučená cena 299 Kč

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024