Vychytávky, které oceníte při tvorbě FB reklamy

Zadavatel: Seokonzult.cz | 3.12.2019 | Média, marketing
Facebook reklama

Facebookové reklamy jsou stále atraktivnější. Řada lidí na ně opravdu nedá dopustit. Pokud potřebují propagovat svou společnost nebo webovou stránku, využijí k tomu Facebook hlavně z toho důvodu, že se jedná o sociální síť s obrovským dosahem a mnohými zajímavými funkcemi, které mohou pomoct přinést přesně ty zákazníky, o které máte zájem. Navíc neustále přibývají nejrůznější zlepšováky reklamních kampaní na Facebooku, přece jenom zisky z reklam jsou pro Facebook důležité. Pokud se rozhodnete vytvořit FB reklamu, poradíme vám, jaké vychytávky využít.

Optimalizace rozpočtu jako vychytávka č. 1

Při tvorbě FB reklam jste mohli narazit na zajímavou vychytávku, a sice na vychytávku jménem optimalizace rozpočtu. Jedná se o funkci, díky kterému si můžete nastavit jednotný rozpočet pro celou reklamní kampaň. Facebook rozdělí rozpočet automaticky a podle výkonu mezi reklamní sestavy. Úspěšnější reklamy dostanou více peněz z rozpočtu, méně úspěšné dostanou logicky méně peněz. Díky optimalizaci rozpočtu efektivně využijete rozpočet a maximalizujete výsledky.

Úpravy obrázků v produktovém katalogu jako vychytávka č. 2

Další vychytávkou a velice chytrou funkcí je úprava obrázků v produktovém katalogu. Jedná se o šikovnou funkci, kterou najdete v nastavení produktového katalogu. V nastavení budete moct automaticky upravovat obrázky tak, aby vám hezky seděly do vámi zvoleného formátu reklam. Díky této funkci hravě obrázky oříznete nebo je přizpůsobíte pro čtvercový rámeček. Hlavní výhodou vychytávky je, že se obrázek objeví v reklamě správně a nebudete se tak muset s reklamou dlouho párat.

Kreativní nástroje pro dynamické reklamy jako vychytávka č. 3

Při tvorbě reklam můžete mimo jiné využít i kreativní nástroje pro dynamické reklamy, které lze rozhodně také označit za vychytávky. Slouží hlavně k doplnění informací z katalogů přímo do obrázků. Můžete zvýraznit akční centu nebo třeba informaci, že je doprava zrovna zdarma. Také můžete díky těmto nástrojům obrázek zviditelnit rámečkem, díky němuž bude reklama více viditelná.

Témata: Facebook, reklama | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz