Internetové vyhledávače jsou praktickým pomocníkem

Zadavatel: Seokonzult.cz | 2.12.2019 | Služby
Internetové vyhledávače

Každý rok přibývá na internetu nespočetně mnoho stránek a také uživatelů. Stále více lidí začíná působit ve světě internetu, rozjíždí své vlastní internetové byznysy. Pokud patříte k lidem, kteří si vytvořili vlastní webovou stránku, o kterou se aktuálně chtějí starat, pravděpodobně přemýšlíte nad tím, jak dostat webovou stránku na přední příčky ve výsledcích vyhledávání. Aby se vám právě toto povedlo, měli byste zapracovat na SEO webové stránky. Díky optimalizaci webové stránky pro vyhledávače se dostanete na přední příčky ve výsledcích vyhledávání, což automaticky povede k vyšší návštěvnosti vašeho webu.

Aby bylo SEO efektivní, vyplatí se vědět a znát několik statistik, které o SEO pojednávají. Díky statistikám si budete jistí tím, jaké metody při SEO použijete či čeho se budete u SEO držet.

SEO statistiky

  • Věděli jste, že Google tvoří skoro osmdesátiprocentní podíl na trhu s vyhledáváním? Zkuste se tedy nejvíce zavděčit právě Googlu. Poté je na tom dobře i vyhledávač Yahoo, který drží tříprocentní podíl.
  • Věděli jste, že organické SEO je o skoro šestkrát lepší než placené reklamy? A najednou opět víte, do čeho investovat své peníze.
  • Věděli jste, že až šedesát procent vyhledávání na Googlu se provádí prostřednictvím mobilních zařízení? Zapracujte tedy na mobilní verzi vaší webové stránky.
  • Věděli jste, že až třiadevadesát aktivit na internetu začíná vyhledáváním? Používají se hlavně vyhledávače Google a Yahoo, u nás je v celku oblíbený i Seznam.cz.
  • Věděli jste, že až třicet procent světové populace používá hlasové vyhledávání? Hlasové vyhledávání je aktuálně hitem ve světě internetu a i ve světě SEO. Příští rok by se procenta měla zvednout na padesát. Jiná statistika také mluví o tom, že počet hlasových dotazů se za posledních devět let zvýšil o tři a půl tisíce procent.
  • Věděli jste, že Google každou sekundu eviduje skoro sedmdesát tisíc hledání? Denně se tak na internetu vyhledává až šest miliard dotazů, na které chtějí mít lidé odpověď.
Témata: google, seznam, vyhledávač, internet | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz