Ořechy a semínka jako mocné potraviny. Jaký mají vliv na lidské zdraví?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 2.12.2019 | Zdraví
Ořech

Chcete do svého jídelníčku zařadit více zdravých potravin? Toužíte jíst trochu zdravěji, chcete se cítit lépe? Pokud smíme poradit, doporučujeme do jídelníčku zařadit superpotraviny, které jsou známé tím, že obsahují více tělu prospěšných látek než jakékoli jiné potraviny. Do skupiny superpotravin se řadí celá řada skvělých věcí, jako jsou čaje, plody goji, chia semínka nebo semínka a ořechy obecně. Zaměřme se konkrétně na semínka a ořechy, u nichž si prozraďme, jaký vliv mají na lidské zdraví.

Pokud jste milovníkem ořechů, určitě vám nechybí ve vašem jídelníčku. Málokterý milovník ořechů si však uvědomuje, co všechno oříšky člověku přináší či jaký vliv mají na lidské zdraví. Představme si proto několik konkrétních druhů a to, jak působí na člověka a jeho zdraví.

Vlašské oříšky a jejich vliv na zdraví

Vlašské ořechy jsou k dostání prakticky kdekoliv. Mnozí lidé mají dokonce velké stromy na zahradě a ořechů tak mají celou zásobu. Málokdo si uvědomuje, že vlašské ořechy, které si nasbíráme do kapes na procházce, mají tak blahodárné účinky na lidské zdraví. Jsou jedním z nejkoncentrovanějších zdrojů živin, obsahují hodně vitaminu B, také snižují riziko infarktu nebo velice pozitivně ovlivňují potenci či zlepšují náladu člověka. Kromě toho zlepšují i paměť a podporují mozkovou činnost. Obsahují i vitamin E.

Mandle a jejich vliv na zdraví

Také jsou velice často konzumované i mandle, které mají taktéž skvělý vliv na lidské zdraví. Jsou zdrojem vitaminu E, také jsou velice účinným antioxidantem a jsou zároveň prevencí vzniku metabolického syndromu a cukrovky druhého typu. Dokážou dát do pořádku krevní tlak a také pomáhají při redukci váhy.

Pistácie a jejich vliv na zdraví

K oblíbeným druhům ořechů se řadí i pistácie, které jsou zdrojem vitaminu A, E a také vitaminů skupiny B. Redukují množství špatného cholesterolu v krvi, také snižují krevní tlak a pomáhají při chudokrevnosti. Také jsou skvělým zdrojem bílkovin.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz