Ponorná čerpadla SB a SBA od Grundfos

Ponorná čerpadla jsou pro běžné využití v rodinných domech, rekreačních objektech a na chalupách nejvyužívanějším druhem čerpací techniky.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 3.12.2014 | Průmysl, energetika

Praha (Pressweb) - Existuje mnoho podob a variací ponorných čerpadel od několika tuzemských i zahraničních výrobců. Nyní se zaměříme především na ponorná čerpadla SB a SBA od značky Grundfos. Ta jsou přímo vyvíjena a konstruována pro čerpání čisté vody ze studní, vrtů a nádrží na zahradách u rodinných domů a chalup.

Nejprve čerpadla Grundfos SB

Ponorná čerpadla Grundfos SB jsou základní variantou čerpadel. Mezi výhody tohoto modelu se řadí velmi tichý provoz a vysoký výkon. Modely SB nabízí všestranné použití v různých podmínkách. Dokonce disponují také atestem pro čerpání pitné vody. K jejich provozu je ovšem zapotřebí řízení pomocí externí jednotky. Sám výrobce pak doporučuje model jednotky Grundfos PM.

SBA, jako kompletní čerpadlo

Základní odlišností čerpadla SBA od modelu SB je výbava. Model SBA je totiž připraven k okamžitému použití bez nutnosti připojení k externí jednotce. Jeho instalace je tedy rychlá a bez práce. I zde jsou přednosti, jako tichý chod, atest na pitnou vodu a také ochrana proti chodu na sucho a automatické obnovení po chodu na sucho. Tento typ čerpadla, označovaný také jako „vše v jednom“, je pochopitelně dražší, než modely SB.

Co může být součástí výbavy

Modely SB i SBA je možné vybírat v různých variantách provedení a s několika druhy příslušenství už v základní výbavě. Jedná se například o integrovaný sací koš, který umožní i čerpání z povrchu nebo těsně pod povrchem a zamezí vstupu nečistot. Dále je možné volit variantu s bočním vstupem a plovoucím sacím košem. Nechybí ani možnost výbavy formou plovákového spínače, který zabrání chodu na sucho, což umožní plně automatický chod čerpadla. Kompletní informace o obou druzích čerpadel i dalších produktech grundfos, je možné najít na cz.grundfos.com.

Region: Olomoucký kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.