I dívky si mohou hrát na počítači – a chytře

Zadavatel: Roman Ernst | 31.12.2014 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Dnes je čím dál rozšířenější mýtus, že hraní na počítači je pro malé děti škodlivé, způsobuje závislost a ohrožuje jejich psychický vývoj. Ale nemůže být mylnějšího odhadu. Řada her je přesně uzpůsobených dětskému věku a pomáhají jim v mnoha směrech. Podívejme se proto podrobněji na hry určené pro dívky.

Děvčata mají už od brzkého věku úplně jiný vkus a zájmy než kluci. Většinou je nebaví závody autíček, opravování pomocí nejrůznějších nástrojů, střílení pistolkami a další kratochvíle. Raději se věnují kreativnějším věcem, které rozvíjejí jejich fantazii – baví je skládat nejrůznější obrázky, hrát si s panenkami a vytvářet pro ně jejich vlastní svět, baví je péče o zvířata a tak dále. A tomu je uzpůsobených i mnoho her na webu Dejhru.cz, které podporují jejich dívčí vlastnosti, naplňují jejich zájmy, rozvíjejí logiku a fantazii a podporují je v přemýšlení.

Vkus i zábava

Tyto „onlajnovky“, které zvládnou hrát malí i velcí, mají mnoho předností. K jejich spuštění vám stačí jen připojení k internetu, není třeba nic instalovat a i děti se v nich brzy snadno zorientují. A není zde nic, co by v nich podporovalo násilnické sklony. A zvlášť holčičky si přijdou na své, a to v mnoha kategoriích. Jsou tu farmářské hry, kde se mohou starat o zvířátka, učit se pěstovat rostliny a zlepšovat se tak v přemýšlení, logickém uvažování (proč co vypěstovat) i zodpovědnosti (musejí se zodpovědně starat o plodiny i zvířata). Pak jsou tu třeba takzvané oblíkačky, kdy si mohou kreslit nebo oblékat různé postavičky a trénují si tak představivost. Vše se navíc odehrává vtipnou a zábavnou formou, která leckdy zláká i dospělé.

Stolní hry

Kromě další spousty her, mezi kterými si každý jistě najde tu svoji, jsou na Dejhru.cz i stolní hry. Jde o jakési varianty klasických stolních her, které milují už celé generace. A v dnešní online době jsou pro děti v této formě mnohem atraktivnější.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Roman Ernst

Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Kontaktní osoba: Roman Ernst
RErnst@seznam.cz
Roman Ernst
Bohuslava ze Švamberka 790/2
140 00 Praha 4
Česká republika