Jak pečovat o pokojové rostliny na podzim?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.10.2022 | Reality, bydlení
pokojovka

Pokojovky jsou skoro českou tradicí, protože mohou přinášet radost po celý rok. Zahrada jen půl roku. Křovinořezy už vykonaly svou službu, motorové pily ořezaly poslední ovocné stromy a sekačky na trávu posekaly trávník tak, aby mohl ulehnout k zimnímu spánku. Pokud je vaše zahrada připravena na nadcházející roční období, nezbývá nám nic jiného, než se přemístit dovnitř. Protože i pokojové rostliny vyžadují jistou speciální, podzimní péči. Jakou?

Pokojové rostliny vyžadují útlum

Už jste někdy slyšeli o tom, že byste měli pokojové rostliny taktéž nachystat na zimní spánek? I když se nemusí nutně ořezávat nebo jinak udržovat, změnit by se měla výhradně vaše starost o ně. Kromě toho, že je přestanete výrazně hnojit, také se zmírní zálivka. Mluvíme o takzvaném zimním útlumu, ke kterému u pokojovek dochází a který s sebou nese také jiné požadavky na celkovou péči o ně.

Pokojové rostliny totiž stejně jako květy či stromy a keře na zahradě vyžadují během zimy spíše klid než přehnanou starostlivost. Dopřejte jim klidně i mírný pokles teploty tím, že je přesunete na chladnější místo, a vytáhněte je zpět znovu na jaře, kdy se teploty zase začnou zvedat k vyšším hodnotám.

Světlo však domů pusťte

I když v zimě nás světlo obklopuje podstatně méně než na jaře nebo v létě, platí, že domů byste světlo měli co nejvíce pustit, i když jsou pokojové rostliny nyní přemístěné na chladnějším místě. V tomto případě se jejich požadavek nemění. Rostliny obecně nemají zrovna v lásce tmu, a tak když je postavíte například na okenní parapet, kde se jim dopřeje alespoň špetka toho světla, budou jistě vděčné.

Jen si dejte pozor na přesvícení nebo na radiátory, které zase mohou sálat příliš velké teplo. V zimě však pokojové rostliny vyžadují spíše nižší teploty, což radiátor nezajišťuje.

Podzimní dieta pro naše květiny

Věděli jste, že i květiny mohou mít svou dietu? Takzvaná podzimní dieta spočívající v prakticky nulovém příkrmu zajistí, že bude rostlina hezky podpořena v růstu a chráněna před množstvím vzniklých plísní a hub. Tím, že navíc budete výrazně omezovat zálivku neznásobíte ani pravděpodobnost uhynutí listů.

Témata: pokojovky | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz