Co je to vodíková voda?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.10.2022 | Služby
voda

V současné době se můžeme čím dál tím častěji setkat s pojmy vodíková voda, případně generátor vodíkové vody. Zdůrazňují se především její zdravotní přínosy. V čem je tak výjimečná? Vodíková voda naše tělo zásobuje atomy vodíku, které fungují jako silné antioxidanty.

Podobně funguje i alkalická ionizovaná voda, která má ovšem vyšší pH. Vodíková voda má však původní pH i minerální složení a záporný oxidačně redukční potenciál. Provedené studie naznačují, že vodíková voda obnovuje činnost orgánů a zlepšuje buněčnou výživu.

Jak to funguje?

Chemický vzorec klasické vody, H2O, je nám všem dobře známý. Skládá se z molekul, které obsahují po jednom atomu kyslíku a dvou na něj navázaných atomů vodíku. Právě kvůli navázání na kyslík ale naše tělo z vody nedokáže efektivně absorbovat – pokud vodík od kyslíku předem pomocí elektrolýzy neoddělíme a neuvolníme.

Když voda s volným vodíkem vstoupí do organismu, přemění volné radikály v buňkách na molekuly vody, čímž je neutralizuje. Na rozdíl od jiných známých antioxidantů, jako je vitamín C nebo koenzym Q10, je vodík mnohem menší, takže snáz pronikne do krevního řečiště a rychle se šíří tělem.

S čím nám vodíková voda pomůže?

Pravidelné pití vodíkové vody snižuje únavu, urychluje regeneraci po nemoci či fyzickém vypětí a snižuje krevní tlak. Pomáhá při autoimunitních projevech, snižuje hladinu cukru v krvi a předchází žaludečním vředům. Posiluje imunitu celého organismu, pomáhá při nespavosti a je užitečná i při překyselení organismu. Navíc oddaluje stárnutí a díky tomu, že hydratuje pleť, eliminuje vznik vrásek.

Pokud si pomocí generátoru vodíkové vody tento cenný nápoj připravíte, nezapomeňte na to, že vodík se odpařuje už po 15 minutách. Proto je vhodné připravovat ji vždy čerstvou. Je bezpečná i pro děti a těhotné či kojící ženy. Při každodenní konzumaci se výsledky dostaví do tří měsíců.

Témata: alkalická voda, vodíková voda | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz