Jak poznat, že kupujete skutečně pravou zlatou cihlu?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.10.2022 | Finance, ekonomika
zlatá cihla

Investiční zlato je v poslední době tématem řady diskuzí. Lidé dnes chtějí ochránit své peníze a úspory celkově před inflací, proto hledají možnosti, jak toho dosáhnout. A drahé kovy se jeví jako nejlepší možná cesta. Zlato a stejně tak i investiční stříbro totiž v době krize rostou a letos tomu není jinak. Kvůli zvýšené poptávce se však vyskytuje stále více případů toho, že se nabízely padělky drahých kovů. Pojďme si proto prozradit, jak pravé zlato rozpoznat na první dobrou.

Buďte obezřetní u příliš výhodných cen

Padělky tu byly, jsou a budou, a to prakticky ve všech odvětvích a investiční zlato se tomu nevyhnulo. Proto bychom měli stejně jako v případě výběru kvalitních bot nebo kabelek sledovat cenu. Ano, sice se může zlato najít za skutečně sympatickou hodnotu, ale pokud je cenová nabídka až podezřele nízká, raději dejte od takové cihličky ruce pryč.

Zlato má v porovnání s módními kousky tu výhodu, že se na něj žádné akční slevy nebo akční ceny nevztahují. Pokud na příliš vybočující hodnotu narazíte, je to spíše varovný signál, který byste neměli ignorovat.

Pomocník jménem magnet

Už jste někdy slyšeli o tom, že zlato je diamagnetický kov? Vnější magnetické pole jej odpuzuje. To znamená jediné – pokud budete chtít ověřit pravost zlata, může vám pomoct taková drobnost jménem magnet. Mějte po ruce ideálně magnet silnější, který odhalí pravost i jemného slitku zlata.

Pokud se jedná o zlato, nebude na magnet nijak reagovat. Jestliže je to přesně naopak, pravděpodobně nedržíte v rukou pravý drahý kov.

Jejda, to je těžké!

A do třetice – sledujte hmotnost zlata. Věděli jste, že zlato patří mezi 10 nejtěžších kovů na světě? I když má malé rozměry, bývá skutečně neobvykle těžké. Pokud se setkáte s padělkem, nebude těžký. A pokud bude, jedná se o wolfram, který však rozpozná zase zmiňovaný magnet (ten ho totiž bude přitahovat).

Témata: zlato, investiční zlato | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz