Čtecí koutek v domácnosti každého knihomola. Jak ho vybavit?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.10.2022 | Kultura, hudba, divadlo
knihovna

Říká se, že bohatý člověk nemá velkou televizi, nýbrž bohatou knihovnu. I když se z jisté popularity těší například elektronické knihy, je pravdou, že tradiční, papírové knihy ještě nevyšly z módy. Proto má v mnoha domácnostech místo takzvaný čtecí koutek, který je určený pro každého knihomola. Jenže jak ho zařídit?

Vyberte si správné místo

Než se rozhodnete do čtenářského koutku umístit konferenční stolek dřevo kov či jiný odkládací stolík s kovovými podnožemi a křeslem, musíte najít pro toto místo vhodný prostor. I když se to člověku může zdát jako nejvíce banální krok při zařizování čtenářského koutku, ve skutečnosti je to krok nejzásadnější.

V nejlepším případě by se měl nacházet mimo nějaké věci rozptýlení, zároveň by sem mělo jít množství přirozeného světla. Čili místo u okna je trefou do černého. Čím déle se bude moct těžit z denního světla, tím lépe.

Křeslo, stůl a lampa

Po výběru ideálního místa začínáme s výběrem konkrétního vybavení. Nezapomínáme samozřejmě na křeslo nebo zmiňovaný stůl, svou pozornost však musíme upnout také na lampu. Ve chvíli, kdy do čtecího koutku nebude proudit denní světlo, je zapotřebí ho nahradit. Pokud investujete do lampy, které umožňuje měnit nejen barvu, ale i intenzitu světla, je to nejlepší možnost.

Rozhodně se nespoléhejte pouze na stropní svítidlo, ať už je jakékoli barvy nebo intenzity. Je nutné mít takzvané doplňkové svítidlo, kterým je zmiňovaná lampa.

Ať se zde cítíte dobře

Jelikož zde budete trávit své volné chvilky, musíte pamatovat na jedno – musí se vám zde líbit a musíte si zde připadat dobře. Proto křeslo předtím, než se ho rozhodnete koupit, vyzkoušejte. A kromě něj kupte i další věci, které povedou ke zútulnění tohoto koutku.

Nebojte se pokojových rostlin, polic, na které si vystavíte drobnosti, které vám budou příjemnou atmosféru navazovat. Můžete si sem přidat nějaké fotografie.

Témata: stůl | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz