Výtažek z analýzy realitního trhu. Co nyní klienti opravdu vyhledávají a co budou hledat do budoucna?

Zadavatel: MediaUp Agency s.r.o. | 30.10.2020 | Reality, bydlení

Pravidelná analýza patří do oblastí podnikání jako jsou reality k dennímu chlebu a naprosté nutnosti v okamžik, kdy je potřeba dojít určité úspěšnosti a mít především celé podnikání dokonale pod kontrolou. Jaké služby jsou nyní často vyhledávány současnými a potencionálními klienty?

Správa činžovních domů a nemovitostí má smysl. Lidé myslí dopředu

Oproti předchozím letům se stalo zajímavostí, že se v oblasti podnikání v realitách zmenšuje počet nemovitostí, které jsou prodávány, a naopak se zvyšuje počet nemovitostí, které si majitelé nechávají pod svojí správou, nebo je dávají do rukou společnosti jako happyhouserentals.com, pro delší a smysluplnější užití.

Podle prvotních odborných názorů je to dáno především tím, že si chytří investoři v oboru realit uvědomují neustále stoupající cenu nemovitostí a nechtějí se jich proto zbavovat příliš unáhleně a předčasně. Služby jako může být například správa činžovních domů navíc napomáhá udržovat nemovitosti plné, v bezpečí a dobrém technologickém stavu. Díky tomu dokáží nemovitosti vydělávat minimálně sami na sebe a jakmile přijde čas, jsou připraveny k prodeji, aniž by se muselo investovat do rozsáhlých oprav a úprav.

Prodeje jsou ale stále četné a aktivní, konkurence je ale velká

Prodeje nemovitostí ale v žádném případě nevypadly do ústranní a díky tomu jsou především oblasti větších měst stále zaplněny nespočtem nabídek k prodeji větších i menších nemovitostí. Konkurence v této oblasti je ale velká a po jarní ekonomické krizi se ještě zvýšila. I díky tomu se tak snaží spousta podnikatelů najít pomoc u realitních kanceláří, které dokáží velice dobře odhadnout prodejní cenu tak, aby dokázala v konkurenci obstát a zároveň nebyla, jakkoliv ztrátová pro jejího majitele.

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

MediaUp Agency s.r.o.

U Pramenu 2484
440 01 Louny
Kontaktní osoba: Bc. Petra Houdová
info@mediaup.cz
+420 703 355 822
Jsme digitální agentura nabízející full-service pro Váš business na internetu. Specializujeme se na SEO optimalizace, PR, PPC a Social marketing.
MediaUp Agency s.r.o.
U Pramenu 2484
440 01 Louny
Česká republika
info@mediaup.cz
Tel: +420 737 393 667