Co dělat, když vaše dítě naseká velké dluhy?

Způsobilo vaše dítě vysoké dluhy a vy mu chcete pomoci nebo je úhrada směřována vám? Přečtěte si, jak z toho ven.
Zadavatel: Miroslava Trojáková | 31.10.2019 | Finance, ekonomika
Výkup nemovitostí za hotové - Českomoravský realitní fond

Když se vám narodí dítě, máte z toho upřímnou radost. Těšíte se z toho, jak roste a chcete pro něj jen to nejlepší. Chcete, aby se mu v životě dařilo, a snažíte se ho vychovat, jak nejlépe to jde. Učíte ho slušnému chování, úctě k druhým, aby si vážilo věcí, atd. Pomáháte mu ve škole, aby mělo co nejlepší známky a mohlo jít dále studovat to, co jej bude bavit. Zajistíte mu potřebné vzdělání, vedete ho ke sportu, podporujete jeho umělecký talent nebo jiné záliby. Zkrátka děláte vše pro to, aby z něj vyrostl slušný, vzdělaný člověk, který si najde dobré zaměstnání, založí později rodinu, atd. Ano, to je na začátku přání asi všech rodičů.

Ale co když pro to děláte vše a ono se to nakonec stejně nepovede? Co když se vaše dítě dostane prostě jen do špatné party a vy ho najednou ani nepoznáváte? Některé děti se hůře začleňují do kolektivu. A tak se občas stává, že aby nezůstalo takové dítě osamoceno a aby nebylo pro smích ostatním, začnou se přátelit s takovými dětmi, které přátelství s ním jen předstírají, ale ve skutečnosti ho jen využívají. Nebo ho opravdu do party vezmou, jen jejich heslem je rebelství. Ono vždy je to tak, že takoví rebelové musí být alespoň dva až tři, aby založili partu, do které pak snáze vtáhnou další děti.

Ona tzv. špatná parta pak tropí hlouposti. Někdy si libuje v alkoholu, jindy v drogách, hazardních hrách, jindy dokonce v drobných krádežích a násilnictví. Nikdo z rodičů na to nechce ani pomyslet, že by snad jejich dítě mohlo být takové. Když už se tak ale stane, není vždy snadné mu pomoci. Nejhorší je to v případě závislostí. Obzvláště u tvrdých drog. V takových případech totiž začnou děti okrádat i ostatní členy své rodiny, jen aby měly na další dávku. A zároveň se zadlužují, kde se dá. Půjčují si od kohokoliv a slibují, že to určitě vrátí. Ale netuší ani z čeho by mohly půjčené peníze vrátit a ani to v danou chvíli nemají v podstatě v úmyslu. Jejich jedinou myšlenkou je získat další dávku. Ale kromě toho, že svých jednáním způsobí velké dluhy, je náročná a nákladná případná léčba, o které dotyčný nechce samozřejmě ani slyšet a neustále z léčebny utíká. Nebo léčbu podstoupí, a když už se zdá, že se vrací do normálu, propadne drogám znovu. A celý proces začíná zase od začátku. Nejnáročnější je potom ohlídat, aby se k tomu už nevrátil. Takový člověk, který absolvoval léčbu, nesmí zůstat sám. Proto si jeden z rodičů najde práci třeba jen na částečný úvazek, a to mimo pracovní dobu druhého z rodičů. Zajistí tak, že jejich potomek nezůstane doma nikdy dlouho o samotě. Tím ale zpravidla klesne i finanční příjem do rodinného rozpočtu. O to hůře se pak splácí dluhy, které nadělal jejich potomek ve své špatné éře života. Jak z toho ven? Pomůže vám výkup nemovitostí za hotové. Stačí, když vlastníte třeba chatu nebo nějaký pozemek. Specialisté od vás nemovitost odkoupí a vy tak máte peníze rychle k dispozici, abyste mohli zaplatit dluhy, které nasekalo vaše dítě.

Scénář ale nemusí být vůbec tak drastický. Situací, jak se může člověk značně zadlužit je ale celá řada. K tomu, aby někomu vznikly velké dluhy, stačí třeba jen chvíle nepozornosti. Stačí, když si zapomene člověk štípnout lístek v tramvaji a chytne ho revizor. A je jedno, jestli je to dítě a pokutu musí uhradit jeho rodiče, nebo je to student či už dospělá osoba. Nemusí v tom být ani žádný špatný úmysl. Dítě se ráno vítá s kamarády ze školy a chtějí si rychle říct své zážitky z víkendu, student se stresuje před těžkou zkouškou a přemýšlí, jak a zda ji zvládne, dospělí spěchají do práce, zamyslí se nad pracovním plánem nebo nadcházející schůzkou. Je jedno, jaký je důvod, prostě si zapomenou označit jízdenku. Když nemají u sebe peníze na zaplacení pokuty, vypíše jim revizor lístek, se kterým se musí do stanoveného termínu dostavit na pokladnu a úhradu provést tam. Jenže co když to nestihnou? Co když student jede na povinnou praxi a po návratu už na pokutu zapomene? Jak má jít zaplatit v otevírací hodiny člověk, jehož pracovní doba je shodná s tou na pokladně dopravního podniku, nebo když onemocní a nemá tam za něj kdo zajít? Nebo když rodiče dostanou až obsílku, že pohledávka vůči nim byla postoupena právníkům? Děti, které dostanou papír s pokutou od revizora, totiž nemusí rozumět tomu, co to přesně znamená. Papír zahodí a tím to berou za vyřízené. Rodiče se pak nestačí divit, jak vysokou částku po nich dopravní podnik žádá.

Pro takové případy, kdy se člověk dostane do velkých dluhů v podstatě náhodou, nemá asi v rezervě potřebný obnos peněz. Jak je tedy zaplatit? Většinou je potřeba prodat něco hodnotnějšího, co člověk až tolik nepotřebuje. Třeba zahradu, auto a garáž a podobně. Někdy je potřeba prodat dům nebo byt a vyměnit ho za menší. V každém případě jde o čas a je tudíž třeba jednat rychle, aby nakonec tentýž váš majetek neskončil v exekuci. Řešením může být výkup nemovitostí za hotové. V takovém případě dostanete peníze velmi rychle bez zbytečných průtahů. Stačí kontaktovat ověřené odborníky, sdělit jim jakou nemovitost chcete prodat a kde se nachází. Oni přijedou, zdarma udělají odhad, a pokud budete s jejich nabídkou souhlasit, uzavřete smlouvu a do 24 hodin máte peníze k dispozici. A díky tomu splatíte závazky své nebo svého dítěte či jiného člena rodiny dříve, než dlužné sumy nabydou ještě horentnějších výšin.

Témata: výkup nemovitostí za hotové pomůže s dluhy, dluhy v rodině, dluhy způsobené dětmi | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Miroslava Trojáková

Kontaktní osoba: Miroslava Trojáková
Česká republika