Co stojí za probděnou nocí? Za insomnii může stres i špatná matrace

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.9.2021 | Zdraví
spánek

Máte za sebou spíše probděnou, než prospanou noc? Takzvaná nespavost neboli insomnie je problém dnes velice častý, se kterým bojuje nejeden člověk. Problém se za poslední rok dostal do obrovského množství rodin, za čímž stojí pandemie kolující světem. Stres je totiž hlavním spouštěčem a důvodem, proč oči nemůžeme zamhouřit.

Najděte důvod/spouštěč vašeho stresu

Jelikož je stres jedním z nejčastějších důvodů, co za insomnií stojí, měli byste najít jeho spouštěč. Je to práce nebo jenom nesplněný bod z to-do listu? Nebo za tím stojí něco jiného? Rodinné důvody, vztahy nebo nedostatečný pohyb?

Pokud se najde spouštěč/důvod stresu, snadno mu budete předcházet. Nedovolíte totiž, aby se vás zmocnil.

Zkuste novou matraci

Na vině však nemusí být vůbec váš duševní stav. Viníkem může být opora vašich zad, která není dostatečně kvalitní. Proto odhrňte povlečení a nakoukněte na vaši matraci. V jakém je stavu? Není náhodou proležená? A jak dlouho ji vlastně máte?

Je totiž opravdu mylné se domnívat, že taková, byť kvalitní matrace (kupříkladu pružinová matrace) s vámi vydrží do konce života. Matrace jsou také jenom spotřební zboží a i když vydrží déle než mléko ve vaší lednici, jednou za čas ji musíte vyměnit. Zpravidla je to po pěti, sedmi letech, kdy dojde ke koupi nové opory vašich zad.

Tuto změnu pocítíte už na první ulehnutí, tím si můžete být jistí.

Zlozvyky těsně před spaním

Důvodem nespavosti můžou být i vaše zlozvyky. Jisté zlozvyky má opravdu každý, a to nezávisle na tom, jestli je to muž nebo žena. Zatímco někdo kouří, jiný večer popíjí alkohol, další se před spaním dívá dlouhé hodiny do mobilního telefonu. Zkrátka a dobře - zlozvyky jsou to, co nám může v kvalitním spánku bránit.

Proto v ideálním případě nepijte před spaním alkohol, který funguje podobně jako kofein. Stejně tak nekuřte, což stojí za špatným dýcháním během noci. A vyhněte se také modrému světlu a do ruky raději vezměte knihu, která mozek spíše uklidní.

Témata: matrace | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz