Regály do každého prostoru: uspořádají prostor a zajistí jeho efektivní využití

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.9.2021 | Služby
Regály

Regály jsou velice vhodnou záležitostí pro uskladnění různých předmětů a nástrojů. Hodí se do spižírny, kde poslouží k lepší orientaci a přehledu nad potravinami, které vlastníte, ale také do zahradních domků, garáží, sklepů a dílen. Jejich základním účelem je poskytnout úložný prostor pro různé věci, které budete potřebovat. Na co se zaměřit při jejich výběru?

Estetika

Jedním z hledisek, které budete zvažovat, když chcete umístit regály do obytných prostor, je to, jak se vám budou líbit. Někdy totiž regály využíváme v předsíních, kuchyních nebo třeba prodejnách. Pravdou je, že přednost by měly mít parametry, jako je nosnost a stabilita, nicméně i estetika je v těchto prostorách důležitá.

Nosnost regálů

Kromě rozměrů, které máme na regály připravené je zapotřebí věnovat se také tomu, jakou mají nosnost. Abychom tento problém vyřešili, je zapotřebí zamyslet se nad tím, co budete na regálu skladovat. Pokud má posloužit jako botník, nemusí být jeho nosnost závratná. Naopak regály do dílen, které jsou určené k uskladnění těžkých strojů, součástí, šroubků a nářadí, budou požadovat nosnost vyšší.

Stabilita regálů

Stabilita je zajištěna jednak vybraným materiálem, jednak také uspořádáním polic. Na výběr máte ze tří základních materiálů: dřevo, plast a kov. Kovové regály jsou obvykle považovány za ty nejstabilnější. Pokud navíc umístíte jednu z polic co nejblíže k zemi, zajistíte tím vyšší stabilitu, takže nebude třeba ukotvovat regál do zdi. Důležité je také rozkládat váhu na police rovnoměrně – to znamená zatěžovat je rovnoměrně.

Návaznost regálů

Možná se vám v současnosti hodí pouze jeden regál, v budoucnu ale budete možná uvažovat o pořízení dalších regálů. V takovém případě můžete namísto koupě dvou regálů zauvažovat o investici tzv. „nekonečných“ regálů, které je možné na sebe navazovat tak, jak jen vám to váš prostor dovolí.

Témata: regály | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz