Cestujeme v autě: Kde můžeme spát?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.9.2021 | Cestování, gastronomie
Cestujeme v autě

Cestování v autě s vestavbou do auta na spaní je skutečná pohoda. Nejste limitování časem, nic vás nestresuje. Když se vám nějaké místo zalíbí, prostě a jednoduše se tam zdržíte tak dlouho, jak jen chcete. Kde ale vlastně můžeme spát?

Autokemp je klasika

Pohodlí v autě sice máme dostatek, ale sprcha a toaleta je přeci jen něco, co nám v něm chybí. Proto se hodí se na noc uchýlit do nejbližšího autokempu. Odpadají vám starosti o přípravu jídel, dokonale si odpočinete. Můžete i vyprat a vysušit oblečení a nabrat síly na další cestu. Autokemp je prostě základ pohodlí. Pokud se chystáte na delší výlet nebo road trip, je to trefa do černého.

Stellplatzy

Ať již placené, nebo zdarma. Tato místa naleznete po celé Evropě. Stačí jen přijet a zaparkovat. Co máte vlastně v ceně? No, místo pro zastavení. Moc velká sláva to není, ale když nejste nároční, rozhodně to uvítáte. Je třeba ale uvést, že na některých stellplatzech máte zázemí podobné kempu. Je zde elektřina, toaleta, pro karavany také možnost vypustit toaletu. Obvykle zde bývá také zdroj pitné vody.

Soukromý pozemek

Když už jste se ocitli na zajímavém místě, možná si jej přejete objevit o trochu více. Kde ale najít místo pro zaparkování? Co takhle zkusit starou dobrou domluvu mezi lidmi? Můžete zazvonit na zvonek a zeptat se, zda byste mohli na něčí zahradě přenocovat. Samozřejmě se může stát, že odejdete s nepořízenou. Někdy ale vznikají přátelství a příjemné situace, na které budete s chutí vzpomínat ještě mnoho let.

Co se rozhodně nedoporučuje je nocovat mimo tyto možnosti. Všechny pozemky někomu patří a lze tušit, že sami byste asi nebyli nadšeni, kdyby se vám někdo usídlil na vašem pozemku a ještě se tvářil nevrle, kdybyste jej slušně požádali, aby se přemístil jinam. Ve volné přírodě je spaní nadivoko zakázáno. Chrání se tak příroda před nájezdy lidí, kteří si volně rozdělávají ohně a zanechávají za sebou odpadky.

Témata: cestování, v autě | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz