Jak vybrat zahradní traktor?

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.9.2021 | Reality, bydlení
Jak vybrat zahradní traktor

Patříte mezi majitele zahrady? Pak by vaše kůlna měla ukrývat celou spoustu zahradních strojů, jež vám budou při údržbě trávníku i stromů nápomocny. Zatímco majitelé menších zahrad ocení mít po ruce klasické benzínové sekačky, vlastníci zahrad větších rozměrů hledají trochu praktičtější řešení, s nímž bude sekání trávníku jedna radost. Tím se dostáváme k zahradnímu traktoru - pomocníkovi, se kterým je tato povinnost doslova zábavou.

Druhy zahradních traktorů

Stejně jako rozeznáváme několik druhů zahradních sekaček, rozlišujeme i zahradní traktory. Nabídka se zužuje na dva druhy, a to na rider a zahradní traktor v pravém slova smyslu. Zatímco první zmíněné řešení trávník pouze seká a mulčuje (mluvíme o jednoúčelovém stroji), druhá alternativa má žací ústrojí pod sebou. I když se s ním hůře manévruje, jelikož je robustnější, využít ho můžete nejen při sekání trávníkové plochy.

Parametry, které hrají při výběru roli

Ať už uvažujete tu či onu variantu, vždycky bude rozhodujících několik parametrů. Předně mluvíme o výkonu. Nikdo nechce sekat trávník na dvakrát a už vůbec nechce zkracovat jednotlivá stébla zbytečně zdlouhavě. Snažte se proto najít takového pomocníka, který se bude pyšnit silnějším motorem a dobrým pohonem.

Rozhodujícím faktorem bývá i typ převodovky. Manuální alternativa je nejjednodušší a stroj s tímto řešením je zároveň tím nejlevnějším na trhu. Hodí se zejména pro rovinaté plochy, na kterých se nevyskytuje příliš mnoho překážek. Pokud jste majitelem zahrady spíše opačného charakteru, oceníte hydrostatickou alternativu, která je sice dražší, za to je ovládání snazší a manipulace se strojem lepší.

A nesmíme zapomenout na kontrolu koše na trávu. Jakého je objemu? Žádný člověk (zejména pak majitel velké zahrady) se nechce zastavovat po každém metru, aby vysypal koš s posekanou trávou. Proto hledejte verzi, která se pyšní košem o objemu alespoň 200 litrů.

Nebojte se vybírat zahradní techniku i mimo sezónu, často najdete výprodeje nebo větší výběr.

Témata: zahradní traktor, zahradní technika, zahrada | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz