Naučte se překonat vlastní lenost

Zadavatel: Seokonzult.cz | 30.9.2021 | Kariéra, vzdělávání
jak překonat lenost

Přes den by se toho dalo tolik stihnout, kdybychom nebyli tak líní! Spousta z nás přijde z práce a první, co udělá, je, že si dá odpočinek na gauči. Ne vždy je to ale špatně – příliš mnoho práce a nedostatek odpočinku může vést ke zvýšené hladině stresu. Nicméně pokud máte problémy s dokončováním věcí, může jít o známku, že se něco děje. Jak překonat lenost, která vás odrazuje od práce a zlepšit sebe sama? Osobní koučink podporující osobní rozvoj může vést k produktivnějšímu životu.

Zvládnutelnost cílů

Motivace je velmi důležitá, pokud jde o dotahování věcí do konce. A pokud si stanovíte cíle, které není možné splnit, pak začnete být demotivováni. Příliš mnoho cílů, které nebyly splněny mohou vést k vyhoření, což je závažný psychický stav. Nepřetěžujte se, ale stanovujte si méně náročné cíle, které ale není tolik obtížné splnit. Tak například namísto půlhodinového běhu si můžete pro začátek vystačit s rychlou chůzí nebo procházkami.

Nemusíte být dokonalí

Pokud se snažíte dělat věci v co nejlepší kvalitě, je to v pořádku. Musíte ale být schopni odpustit si nějakou tu chybičku. Nikdo není dokonalí. Perfekcionismus se může nepříznivě projevit, jak ve vnímání sebe sama, tak také při vnímání ostatních. Jednoduše budete kritičtější k sobě i svému okolí. To může vést k depresím a úzkosti.

Mluvte k sobě pozitivně

Namísto hlášek typu: „Já jsem nemehlo!“ „Já dneska vypadám!“ byste se měli zaměřit spíše na pozitivní sebemluvu. Říkejte si například „Udělám pro to maximum!“. A to i v případech, že zatím ještě nevíte, jak danou problematiku uchopit.

Vytvořte si plán

Pokud budete vědět, jak danou věc udělat, pravděpodobně ji nebudete muset odkládat. Je proto dobré si věci naplánovat předem – avšak musíte realisticky stanovit potřebný čas a další důležité faktory, abyste nebyli ve stresu, když plán přestanete plnit. V každé činnosti se může objevit nečekaná překážka, která může znamenat zdržení.

Témata: osobní rozvoj, koučink | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Seokonzult.cz

Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
SEO Specialista Tomáš Stýskala již od roku 2009 poskytuje služby optimalizace webových stránek, linkbuildingu a PR.
Tomáš Stýskala
Bruzovská 1840
738 01 Frýdek-Místek
Česká republika
info@seokonzult.cz