Jak najít dítěti dobré doučování matematiky

Co si budeme povídat, matematika mezi dětmi nepatří k nejoblíbenějším předmětům. Ten, komu nejde, ji obvykle nesnáší, a tak není snadné ho přesvědčit k doučování. Musíte najít učitele, který ho pro krásnou vědu dokáže nadchnout.
Zadavatel: Wobsah s.r.o. | 30.9.2015 | Kariéra, vzdělávání

Hradec Králové (Pressweb) - A kde se takoví učitelé berou? Hradecká škola matematiky 2 + 2 je jich plná.

Jak vybrat učitele

Nejdůležitější je najít někoho, kdo se opravdu věnuje výhradně matematice. Dá se sehnat spousta učitelů nebo studentů, kteří doučují matematiku, angličtinu, biologii a jiné předměty. Když objevíte někoho, kdo se specializuje výhradně na matematiku, můžete si být jisti, že jí opravdu rozumí. V hradecké škole 2 + 2 vyučují lidé, kteří už od mládí chodili na matematické a fyzikální olympiády, mají matematiku vystudovanou nebo ji studují.

Další věcí, kterou byste měli zvážit, je způsob učení. Doučování matematiky Hradec Králové nabízí několik učebních programů. S.O.S. je určený těm, pro které je matematika noční můrou, Zkouška je pro maturanty a na přijímací zkoušky, Standard pomůže všem, kteří chtějí zlepšit své matematické dovednosti. Nechybí ani dva speciální programy – jeden pro premianty, kteří matiku milují a chtějí o ní vědět více, a druhý pro předškoláky.

To, jaký program si pro vaše dítě vyberete, však neovlivní formu vyučování. Každý student při první návštěvě školy absolvuje vstupní rozhovor a test. Podle toho se následně vypracuje učební plán a jsou připraveny individuální materiály.

Sledujte změny

Pravdou je, že kvalita vyučujícího se těžko odhaduje dopředu. Nejlépe to ohodnotíte, když necháte doučování matematiky pár týdnů probíhat a budete sledovat změny. Dostává dítě ve škole lepší známky? Když se ho zeptáte, má pocit, že se naučilo něco nového? A protože děti často nekomunikují nebo nejsou schopny se objektivně zhodnotit, škola 2 + 2 vám každý měsíc pokroky shrne do zprávy, abyste měli o všem přehled.

Na závěr ještě dodáme, že je doporučováno pravidelné doučování. Je lepší dohodnout se aspoň na 1 – 2 hodinách týdně, aby si dítě neustále pravidelně opakovalo.

Region: Královehradecký kraj

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.