Holter tk dokáže odhalit tichého zabijáka

Holter TK
Zadavatel: SEO Services, s.r.o. | 29.8.2020 | Zdraví

Praha (Pressweb) - Víte, čemu se ve zdravotnictví někdy říká „tichý zabiják“? Je to vysoký krevní tlak neboli hypertenze. Nijak nebolí, většinou ani žádné příznaky nepociťujete, ale tím, že pohání krev krevním řečištěm pod větším tlakem, než je běžné, může po letech způsobit velké zdravotní potíže. S postupujícím věkem se v cévním a žilním systému ukládá cholesterol, který způsobuje, že tepny a žíly jsou křehčí. Velký tlak krve pak může poškodit cévu, která vyživuje srdce nebo mozek. To je infarkt nebo mozková mrtvice. Proto je důležité pravidelně si krevní tlak měřit. K tomu se používá například holter tk.   

Holter tk poskytuje přesné údaje

Základním vyšetřením hodnot krevního tlaku je měření v klidu, kdy pacient sedí nebo leží v ordinaci. Ne vždy se však podaří získat spolehlivé hodnoty, protože tlak velmi rychle reaguje na naše psychické rozpoložení. Stačí větší vzrušení nebo obava – a tlak stoupne. Lékař pak dostává nepřesné signály o pacientově stavu a může ho zbytečně léčit, i když je pacient zdravý. Přesné hodnoty poskytne holter tk. Jde o malý přenosný přístroj, který nosí pacient u sebe. Na ruce má manžetu, která se v určitých intervalech nafukuje a měří krevní tlak. Holter tk měří hodnoty po celý den. 

Přístroj společnosti Seiva

Výrobci se snaží, aby holter tk byl co nejmenší a pacienta co nejméně obtěžoval. Například společnost Seiva vyrábí přístroj SEIVA TonoTrack, který zaznamenává hodnoty krevního tlaku 24 nebo 48 hodin. Využívá oscilometrickou metodu měření, což je měření změny tlaku uvnitř a vně tepny. Během zaškrcení tepny tlakovou manžetou a jejím uvolňování se pulsace mění a z rozdílů hodnot lze vyčíst střední hodnotu tlaku. Přístroj pak přepočítá tlak na diastolický a systolický. Přístroj SEIVA TonoTrack má malé rozměry a dobře komunikuje s většinou ambulantních programů.

 

Témata: holter TK, Holter EKG, výrobce holter, Seiva, EKG, měření EKG | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

SEO Services, s.r.o.

Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Kontaktní osoba: Alena Špinarová
Vedoucí kanceláře
pressweb@krotiteleseo.cz
Obrázek uživatele SEO Services
SEO Services, s.r.o.
Na Nivách 956/2
141 00 Praha 4 - Michle
Česká republika
pressweb@krotiteleseo.cz
Tel: +420 24174300