Líčení a kosmetika

Zadavatel: SeoExtra.cz | 30.8.2014 | Zdraví

Ostrava (Pressweb) - Běžné líčení nepotřebuje mnoho. Často stačí zdokonalit pleť, zvýraznit oči a make-up je hotový. Zakopnout se však dá i na dvou - třech schůdcích, tedy na rychlém a jednoduchém líčení. Abyste své oči, které mají být dominancí obličeje, neobrali o krásu, myslete na to ...

Že i s řasenkou se to dá pokazit
Zejména v létě si mnohé z nás řeknou, že stačí řasenka. Jako součást běžného líčení je často dostačující, ale víte, kolik mnoho chyb ní víte nadělat? V první řadě pozor na otlačenou barvu, což se často stane při líčení řas co nejtěsněji u jejich kořínků. Řasy nadzvednete a už je řasenka opřena o horní víčko. Pokud se něco takového stane, pomozte si vatovou tyčinkou namočenou v odličovači. Víčko přetřete a efekt bude bez chybiček krásy.
Chybou číslo dvě je přehnaně mnoho vrstev. S kvalitním produktům vám stačí jedna - dvě aplikace a řasy jsou tmavé, dlouhé a výrazné. Zbytečným vrstvením barvy můžete docílit slepení řas, žmolky a opadávání, což rozhodně přitažlivě nevypadá.

Že barva stínů není jen tak
Pokud jste se rozhodli, že na to jdete i s očními stíny, jejich barvu neponechávejte pouze náhodě. Třeba je v první řadě přizpůsobit odstínu pleti a říká se, že čím bledší tvářička, tím méně nápadné by líčení mělo být. Například takové kouřové oči by u bledých žen neměli zacházet s šedou a černou, ale např. s hnědou nebo fialovou.
Výběr očních stínů můžete přizpůsobit i samotným očím, resp. jejich barvě. Modrým sedí například béžové, hnědé, zlatavé nebo studené kávové, měděné či fialové odstíny. K zeleným očím zkuste například fialovou nebo růžovou, zvýrazní jejich i hnědé stíny nebo měděné barvy. Hnědé oči zvýrazníte modrou či fialovou, také zlatou a univerzální poměrně měděnou.

Že rozhoduje tvar očí
Stínování či nanášení očních linek byste měli přizpůsobit tvaru svých očí. Pokud je máte "položené" běžně, velké starosti si nemusíte dělat, ale mírné odchylky se dají líčením krásně zkorigovat. Menší velikost očí doběhnete bílou tužkou na spodním víčku, případně světlými stíny, které opticky rozevřou prostor. Oči příliš blízko sebe oddálí vystínované véčko s tmavším stínem ve vnějším koutku, opačná finta platí na daleko posazené oči. Přiblíží je k sobě intenzivnější stín v přední části oka.
Více o stínování očí si přečtete v článku Hra s očními stíny

Že tvrdá linka není ideální
Podobné líčení je vhodné spíše na večer, během dne byste měli volit jemnější a méně nápadné kontury. Někteří vizážisté navíc tvrdí, že aplikování linky ženě přidává na věku, proto se nedoporučuje jako každodenní doplněk. Na závěr přidáváme ještě jeden tip - nezapomínejte na kleštičky na řasy, které by měly být součástí kosmetické taštičky každé ženy. Tento drobný vynález stačí použít dvakrát do týdne a řasy jsou jako ze salónu. Vytočené, lépe se líčí a rozevírají oči.

Témata: líčení | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712