Kühne + Nagel je připraven na novinku SOLAS VGM

Povinná deklarace hmotnosti kontejnerů
Zadavatel: Kühne + Nagel | 30.6.2016 | Auto-moto, logistika
Kühne + Nagel je připraven na SOLAS VGM
Autor fotografie:

Praha (Pressweb) - Kühne + Nagel je k 1. červenci 2016 plně připraven na revoluční novinku v námořní nákladní přepravě – nařízení SOLAS VGM.

Kühne + Nagel, světový lídr v námořní přepravě zboží, se důkladně připravil na implementaci nového nařízení VGM mezinárodní konvence SOLAS o povinné deklaraci ověřené hmotnosti kontejnerů. Tímto údajem musí být po pátku 1. 7. 2016 opatřen každý kontejner s exportovaným zbožím, jinak hrozí nenalodění zásilky v přístavu.

Kühne + Nagel zprovoznil speciální webové stránky, kde se zákazníci dozvědí všechny potřebné detaily k agendě SOLAS VGM včetně obou způsobů verifikace hmotnosti a předávání dat. Zákazníci totiž mohou předávat ověřenou hmotnost svých exportních zásilek a kontejnerů jednak manuálně vyplněním speciálního formuláře nebo online pohodlně a rychleji přes KN VGM portál Kühne + Nagel.

„Naším cílem je, aby byl každý zákazník Kühne + Nagel nejen dobře a spolehlivě informován o podmínkách nového nařízení VGM, ale hlavně si přejeme, aby celý proces deklarace proběhl plynule, rychle a bez administrativních potíží“, uvedl Zdeněk Tamchyna, vedoucí námořních přeprav Kühne + Nagel ČR, a dodal: „V těchto dnech jsme již naostro a úspěšně najeli na tento nový režim v námořních exportech a našim zákazníkům co nejvíce pomáháme s plynulým naloděním jejich zboží.“

CO JE SOLAS?
SOLAS je zkratka pro Mezinárodní konvenci o bezpečnosti lidského života na moři. Existuje už od roku 1914. První verze byla přijatá v souvislosti se ztroskotáním Titaniku roku 1912. Od té doby bylo vydáno více verzí a od roku 1948 je SOLAS doplňován a spravován Mezinárodní námořní organizací (IMO).

PROČ VGM?
Požadavek je nevyhnutelný pro to, aby odesílatelé poskytovali rejdařům přesnou a spolehlivou celkovou hmotnost svého nákladu z bezpečnostních důvodů. Nepřesné údaje o hmotnosti měly za následek množství nehod, ublížení na zdraví a škod na majetku.

Podrobnější informace lze získat na webu SOLAS VGM společnosti Kühne + Nagel nebo u pracovníků námořní divize Kühne + Nagel: www.kuehne-nagel.cz.

O Kühne + Nagel
Vedoucí světová logistická společnost Kühne + Nagel se sídlem ve Švýcarsku operuje díky svým 67 000 zaměstnancům v 1 200 pobočkách ve více než 100 zemích. Skupina je globální jedničkou v námořní přepravě, dlouhodobě světovou dvojkou v leteckém cargu, evropskou trojkou pozemní přepravy a světovou dvojkou ve službách kontraktní logistiky. Díky nasazení nejmodernějších IT a e-commerce řešení poskytuje Kühne + Nagel komplexní služby v řízení celého dodavatelského řetězce „od dveří ke dveřím“ pro malé i velké podniky.

Kontakt: Lenka Křivancová, Marketing Manager Kühne + Nagel, lenka.krivancova@kuehne-nagel.com

www.kuehne-nagel.cz

Textový soubor:
PřílohaVelikost
Microsoft Office document icon tz_2016_cerven_kuhnenagel_solas_vgm.doc61.5 KB
Témata: námořní doprava, SOLAS VGM, Kühne + Nagel, export, nákladní přeprava | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

Kühne + Nagel

Pekařská 7
155 00 Praha 5
Kontaktní osoba: Lenka Křivancová
Marketing Manager ČR
lenka.krivancova@kuehne-nagel.com
601 256 743
Obrázek uživatele Kühne Nagel
Kühne + Nagel je světový lídr v námořní dopravě, globální dvojka v leteckém cargu, evropská trojka v silniční spedici a světová dvojka ve službách kontraktní logistiky.  
Kühne + Nagel, spol. s r.o.
Pekařská 7
155 00 Praha 5
Česká republika
lenka.krivancova@kuehne-nagel.com
Tel: 257 090 065