Češi stále častěji vyhledávají na různé nemoci raději přírodní léčiva

Zadavatel: Janák Karel | 30.4.2014 | Zdraví
OSKAR SALUS - logo

Praha (Pressweb) - Zatímco v dřívějších dobách bylo zdravotnictví a medicína založené především na využívání přírodních léčiv, v posledních několika letech se situace měnila. Neustále byly (a stále jsou) vyvíjena moderní léčiva, která se přírodě čím dál více vzdalovala. Jejich složení může mnohým z nás připomínat spíše náhodně přeházenou chemickou soustavu prvků. Naštěstí se situace v posledních letech mění a češi se opět vracejí k přírodním lékům. Nebo alespoň k léčivům, které jsou vyvinuty na přírodní bázi.

Nejen na řešení, ale i na předcházení problémům

Stále více se v dnešní době věnujeme také prevenci proti různým onemocněním. Tato situace je logickým vyústěním dnešní doby. Pracovní nasazení je maximální a onemocnění si mnohdy nemůžeme dovolit. Proto se snažíme nemocem předcházet a imunitu posilovat. Že mají různé bylinky na naše zdraví pozitivní vliv je známo dlouhodobě. I v současnosti je pro posílení imunity hojně využíván bylinný lék, například ve formě likérů. I proti bolesti se mohou využívat rostliny a byliny. Jaké? To se můžete dozvědět v tomto článku.

Kloubní obtíže nejsou jen problémem vyššího věku

Stále větší procento lidí si v dnešní době stěžuje také na kloubní obtíže. Ty už nejsou jen výsadou starších osob, ale stále častěji postihují i mladší generace. Kloubní problémy mohou být vrozené nebo přicházet kvůli enormnímu zatížení kloubů. Oba tyto problémy mohou být řešeny a alespoň zmírněny. Je dokázáno, že na potíže s klouby, šlachami, svaly kostmi je vysoce účinná látka - hydrolyzovaný kolagen. Ve velkém množství je obsažen například v doplňku stravy Gelatina Plus.

Na rýmu, kašel, chřipku i na hladinu cholesterolu se dají najít přírodní přípravky

Stále více se i při nachlazení, viróze nebo chřipce češi obracejí na pomoc v podobě přírodních léčiv nebo alespoň léčiv na přírodní bázi. Příroda totiž má prostředky a byliny, které dokáží pomoci. A to dokonce i na hladinu cholesterolu v krvi. Opět přidáme tip. Vhodným přírodním lékem na snížení hladiny cholesterolu a zlepšení psychické a fyzické kondice je například Lecitin s vysokým obsahem přírodních látek a vitamínů.

Témata: přírodní léčiva | Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.