BILSTEIN v lednu zdvojnásobil kapacitu dělící linky

Zadavatel: e.vox, spol. s r. o. | 30.1.2018 | Průmysl, energetika

Králův Dvůr (Pressweb) - 29. 1. 2017: V polovině ledna v králodvorské válcovně proběhla modernizace dělící linky. Její kapacita podle prvních výsledků oproti očekávanému 11% zvýšení vyrostla o 25 %. Do konce února plánuje firma uzavřít výběrové řízení na dodavatele nové balicí linky.

„Od investice za 15,3 milionu korun jsme očekávali zvýšení kapacity zhruba o desetinu. Víc než dvojnásobný výkon je proto vynikající výsledek,“ hodnotí upgrade linky Peter Uhrík, předseda představenstva BILSTEIN CEE. Modernizace spočívala v rozšíření o zařízení na vysekávání šrotového odpadu. Kromě vyšší produktivity tak přínos modernizace spočívá i ve zkvalitnění kovového odpadu, který může válcovna lépe prodat.

Další očekávané zvýšení kapacity přinese instalace nové balicí linky. „Cílem je zdvojnásobit výrobu na zhruba 80 tisíc tun oceli,“ vysvětluje šéf firmy.

V současnosti proto probíhají intenzivní úpravy tří výrobních hal. Zhruba do měsíce chce válcovna ukončit probíhající výběrové řízení na dodavatele balicí linky. Kontrakt za zhruba 95 milionů korun získá některá ze tří německých firem, které BILSTEIN oslovil. „Se všemi potenciálními dodavateli máme v naší skupině zkušenosti, v Česku bohužel neexistuje vhodný potenciální dodavatel,“ říká Peter Uhrík.

Další rozšiřování výroby v budoucnu může znamenat investici do balicí linky dalších až 50 milionů korun. „Zvolili jsme řešení, které připomíná skládačku. I když ještě vyšší kapacitu v současnosti nepotřebujeme, kdykoli v budoucnu je možný další upgrade zařízení,“ uvádí šéf válcovny. Výhodou modernizace také je, že firma se obejde bez přijímání dalších zaměstnanců, kterých je v současnosti na trhu práce zoufalý nedostatek.

Masivní investice do rozvoje firmě umožňuje velmi dobrý vývoj ekonomiky. „Loni se nám povedlo získat deset nových zákazníků,“ uzavírá předseda představenstva Peter Uhrík.

::

BILSTEIN CEE a.s. je tradiční český výrobce pásové oceli válcované za studena, jejíž výroba v Králově Dvoře začala v roce 1938. Firma produkuje zhruba 50 tisíc tun pásů ročně s cílem zvýšit výrobu na 80 tisíc tun. Zaměstnává 165 lidí a je součástí německé BILSTEIN GROUP. Skupina má zhruba třetinový podíl na celoevropském trhu, který představuje asi 2,2 milionů tun oceli.

Region: Praha

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Zadavatel:

e.vox, spol. s r. o.

Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Kontaktní osoba: Zdeněk Fekar
mediální poradce
zdenek@evox.space
+420 775 599 024
Obrázek uživatele e.vox
Poskytujeme služby v oboru marketingových komunikací, zejména poradenství v oblasti public relations. Tiskové zprávy, letáky, inzeráty, komunikace se zákazníky, video nebo prezentace na facebooku a jiných sociálních médiích? Cokoli potřebujete, neváhejte a ozvěte se.
e.vox, spol. s r. o.
Slavíkova 3
120 00 Praha 2 - Vinohrady
Česká republika
flotila@evox.space
Tel: +420 775 599 024