Alchymie anglického trávníku

Zadavatel: SeoExtra.cz | 29.1.2017 | Sport, volný čas, zábava

Praha (Pressweb) - Není to jednoduché, ale pocit projít se bosou nohou v časné letní ráno po anglickém trávníku, stojí za každou námahu. Anglický trávník není jen o kráse a vizáži. Je to prestiž a potěšení v jednom. Trávník bude potřebovat opravdu hodně péči i lásky, ale není to taková věda, aby se vám nepodařilo toho pověstného zeleného "Angličana" vykouzlit iv české zahradě.

Výběr osiva
Je úplným základem. Pokud na tomto bodě selžete, je jedno jaké nástroje, zda postupy použijete, je to platné jako házení hrachu na stěnu. Kvalitní tráva. Žádná parková směs, ale kvalitní trávník. Takový, co bude růst spíše do šířky a bude hustý, ale zároveň dostatečně vzdušný. Vsaďte na tu nejkvalitnější trávu. Investice se vám zaručeně vrátí. Takový trávník pak nebude jednosezónních záležitost, ale radost na dlouhá léta.

Ošetření
Anglický trávník jednoduše nevypěstujete za jeden rok. Tedy v případě, že si nedáte dovést huňaté travnaté koberce, ale to už není o pěstování. Trávník třeba na jaře v první řadě dostatečně provzdušnit a očistit. Použijte vertikutátor a nebojte se, že trávníku ublíží opravdu pořádně prokypření. Potřebné je odstranění plevele, náhrada zničených částí, posbíraných hnijících listů. Před tím než začíná sezóna je nutné trávník připravit na zdravý růst. Pak už jen sekat.

Sekání
Kosou to nepůjde. Ani sekačkou koupenou v hobby marketu. Zásada je trávník nechat dostatečně vysoký, aby přes léto nevyschl, ale nenechat vyrůst stvoly. To není vždy snadné odhadnout a kvalitní výkonná sekačka s extrémě ostrým nožem je základním vybavením. Bez ní zůstanou trsy trávy na konci roztřepené a jejich růst bude nesmírně pomalý. Právě ostří v tomto případě slibuje atraktivní zeleň a rychlou obnovu vaší travnaté nádhery. Pravidelné a rychlé sečení zabrání i rozrůstání plevele, která jednoduše na trávník nemá v případě, že mu dodáváte dostatek vláhy.

Trávník nikdy nevysychá
Anglický trávník nikdy nesmí úplně vyschnout, ale je důležité nepřemokřit ho. Správná vlhkost je přizpůsobena anglické klimatu, která je více deštivá než přesušená. Dosáhnout takový efekt je možné jen pravidelným zavlažováním. Je lepší zavlažovat rosou, nebo drobným deštěm, proud z hadice je doslova zlatým hřebem do rakve anglické zeleně. S trochou znalostí a vnímání přírody ve vaší zahrádce můžete mít za pár let trávník, který by vám záviděli i angličtí lordi.

ZDROJ: NAPLANUJSTAVBU.CZ

Region: ČR

Redakční poznámka: Za pravdivost obsahu odpovídají zadavatelé jednotlivých článků.

Obrázek uživatele SeoExtra.cz
Česká republika
marcol@email.cz
Tel: +420 728 463 712